Trwa ładowanie...
d1zqekr

Cezary Gmyz ma kłopoty. Ringier Axel Springer szykuje pozew za nazwanie firmy "nazistowskim wydawcą"

Cezary Gmyz przesadził? We wpisie na Twitterze stwierdził, że gazeta "Fakt" ma "nazistowskiego wydawcę". W sieci wybuchła burza. Z kolei wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska zapowiada podjęcie kroków prawnych wobec korespondenta TVP w Berlinie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cezary Gmyz, klorespondent TVP w Berlinie
Cezary Gmyz, klorespondent TVP w Berlinie (PAP, Fot: Arek Markowicz)
d1zqekr

Wiele emocji wywołała ujawniona instrukcja szefa programów informacyjnych w TVP, który przypomniał dziennikarze stacji powinni mówić o "Niemcach", a nie "nazistach" czy "hitlerowcach". Internetowa wersja dziennika "Fakt" opisała reakcje internautów na maila Klaudiusza Pobudzina do swoich podwładnych, wskazując na dużą ilość głosów krytycznych. Takie zrelacjonowanie sprawy nie spodobało się prawicowym dziennikarzom związanym z TVP. Publikację krytykowali m.in. szef portalu TVP Info Samuel Pereira, szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski czy korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

I to wpis tego ostatniego stał się źródłem kolejnej burzy. - Porównanie Cezarego Gmyza uważamy za niedopuszczalne w każdym wymiarze i w związku z tym jeszcze dziś podejmujemy odpowiednie kroki prawne - powiedziała Agnieszka Odachowska, dyrektor komunikacji korporacyjnej wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Komentarza udzieliła portalowi wirtualnemedia.pl.

d1zqekr

Zgrzyt na Westerplatte. Wojsko nie dopuściło harcerza do odczytania Apelu Pamięci

Redakcja portalu Fakt24 wyjaśniła, dlaczego zmieniła treść krytykowanego przez prawicę artykułu. "Pierwotnie powyższy tekst ukazał się w innej wersji. Po analizie redakcyjnej, postanowiliśmy go zmodyfikować. Usunęliśmy z niego wpisy anonimowych internautów z Twittera i komentarz odnoszący się do politycznej interpretacji historii. Zastąpiliśmy je opinią dwóch znanych dziennikarzy z doświadczeniem telewizyjnym" - można przeczytać na stronie "Fakt".

d1zqekr

Podziel się opinią

Share
d1zqekr
d1zqekr
Więcej tematów