Trwa ładowanie...
po

Cezary Gmyz do Rafała Trzaskowskiego: szczylu

"Szczylu" - tak do posła PO Rafała Trzaskowskiego na Twitterze zwrócił się korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz.

Share
Cezary Gmyz do Rafała Trzaskowskiego: szczylu
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski
d3bbmol

18 grudnia Trzaskowski na Twitterze opublikował zdjęcie koksownika. "Grzejemy się z protestującymi przed Sejmem! Dziękujemy, że jesteście z nami!" - napisał.

Na ten wpis zareagował Cezary Gmyz. "Przykro mi. Jesteś zbyt młody by to pamiętać ale przy koksownikach grzali się ZOMO-wcy. Szczylu" - napisał korespondent TVP.

We wtorek na wpis odpowiedział Trzaskowski. "Czy do posłów Bundestagu też się Pan zwraca tak urokliwie, per 'szczylu'" - pyta poseł PO.

Od piątku 16 grudnia w sali plenarnej sejmu przebywają posłowie opozycji, którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. Wcześniej w tej samej sali odbyło się posiedzenie klubu PiS. Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu wątpliwości co do kworum.

Oprac. Iga Burniewicz

d3bbmol

Podziel się opinią

Share
d3bbmol
d3bbmol
Więcej tematów