Trwa ładowanie...

Centrum Integracji Społecznej zwiększa wielkość grup. Są wolne miejsca

Galicyjska Fundacja Wsparcie, Integracja, Rozwój prowadzi Centrum Integracji Społecznej, którego celem jest aktywizacja zawodowa i społeczna ludzi, którzy tego potrzebują - czy ze względu na trudną sytuację na rynku pracy, czy też z powodu uzależnień bądź chorób.

Share
Centrum Integracji Społecznej zwiększa wielkość grup. Są wolne miejsca
Źródło: Fotolia, fot: kasto
d3ux7da

Od poniedziałku do piątku CIS prowadzi zajęcia po 7 godzin dziennie - jeden dzień jest dedykowany reintegracji społecznej, pozostałe cztery - reintegracji zawodowej. Każdy z uczestników może brać udział w zajęciach przez 11 miesięcy.

Dołączyć do grupy mogą osoby długotrwale bezrobotne (zarejestrowane w urzędzie pracy przez przynajmniej 12 miesięcy w ciągu dwóch ostatnich lat), uzależnione, zwolnione z zakładów karnych, bezdomne, niepełnosprawne, chore psychicznie oraz uchodźcy.

Uczestnicy projektu otrzymują miesięczne świadczenia integracyjne. W okresie próbnym (pierwszy miesiąc) jest to 50 proc. zasiłku dla bezrobotnych, a w kolejnych miesiącach już pełen zasiłek. Najważniejszym zyskiem jednak jest możliwość powrotu na rynek pracy na zasadach tzw. zatrudnienia wspierającego.

d3ux7da

W sierpniu zwiększono liczbę miejsc do 80. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach mogą zgłaszać się do Filii MOPS w Krakowie, właściwej dla miejsca zamieszkania. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc do Galicyjskiej Fundacji Wsparcie, Integracja, Rozwój pod nr tel. 12 637 09 04 i 730 039 431 lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pod nr tel. 12 616 54 68.

Działalność CIS jest finansowana przez Gminę Miejską Kraków oraz ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Pora na aktywność".

d3ux7da

Podziel się opinią

Share
d3ux7da
d3ux7da
Więcej tematów