Trwa ładowanie...
d4f0n2a

CBŚP zlikwidowało pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

• Pierwsze mobilne laboratorium amfetaminy zlikwidowane
• CBŚP zatrzymało 40-latka, który produkował narkotyki
• Laboratorium zorganizował w naczepie ciężarówki
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP zlikwidowało pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4f0n2a

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało mobilne laboratorium amfetaminy i zatrzymało 40-letniego chemika, który produkował narkotyki; policjanci zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy i 20 kg gotowego narkotyku - dowiedziała się PAP w CBŚP.

Policjanci ustalili, że członkowie rozbitej przed czterema laty grupy przestępczej, po wyjściu na wolność, wrócili do swojego fachu i produkują amfetaminę. Funkcjonariusze CBŚP wspierani przez zespół szturmowy z Komendy Stołecznej Policji weszli na posesję koło Błonia, gdzie zatrzymali 40-letniego Krzysztofa J. chemika jednej z podwarszawskich grup przestępczych - poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz.

- Mężczyzna właśnie produkował amfetaminę w specjalnie przygotowanym laboratorium, które było zorganizowane w naczepie ciężarówki. Jak ustalili policjanci, po podłączeniu bieżącej wody i prądu do tego mobilnego laboratorium, przestępcy mogli produkować narkotyki w dowolnym miejscu w kraju - powiedziała policjantka. Na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych, służących do produkcji amfetaminy.

d4f0n2a

W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli 18 kg wyprodukowanego narkotyku, który suszył się przy pracujących termowentylatorach. - Oprócz tego w naczepie ciężarówki było 1,6 litra w postaci płynnej. Sumując, daje to ponad 20 kilogramów czystej amfetaminy, z której można było wyprodukować około 100 kilogramów narkotyku do dalszej dystrybucji. Wartość narkotyku, gdyby trafił do sprzedaży, to milion złotych - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

W domu policjanci znaleźli prawie 2 kg marihuany, ponad 300 g kokainy i 2,5 tys. tabletek ekstazy. - Funkcjonariusze zabezpieczyli luksusowe samochody marki BMW i Volvo, a także blisko 150 tys. zł w gotówce, co może świadczyć o tym, że przestępczy proceder przynosił spore dochody - powiedziała Hamelusz.

Jak poinformowała, 40-letni Krzysztof J. był poszukiwany przez organy ścigania od 4 lat, czyli od momentu, kiedy policjanci zlikwidowali największe laboratorium amfetaminy w Polsce. - Wtedy w miejscowości Czarny Las ujawnione zostało laboratorium grupy przestępczej, gdzie zabezpieczono 40 ton substancji i odczynników chemicznych, a także broń palną i znaczne ilości amfetaminy i kokainy. W tym czasie Krzysztof J. uniknął zatrzymania i się ukrywał - powiedziała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Grzegorz Dyjak

oprac. Katarzyna Bogdańska

d4f0n2a

Podziel się opinią

Share

d4f0n2a

d4f0n2a
Więcej tematów