Trwa ładowanie...
27-10-2014 06:05

CBŚP rozbiło gang handlujący bronią i amunicją

Policjanci z łódzkiego CBŚP zatrzymali 13 osób podejrzanych o nielegalny handel bronią i amunicją. Znaleziono kilka tysięcy sztuk amunicji oraz 36 różnych jednostek broni palnej. Według śledczych gang specjalizował się w sprowadzaniu do Polski broni palnej z tłumikami.

CBŚP rozbiło gang handlujący bronią i amunicjąŹródło: WP.PL
d3hztho
d3hztho

Członkom tej zorganizowanej grupy przestępczej grożą kary do 10 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która sprowadzała broń palną oraz amunicję do Polski, a następnie wprowadzała ją na czarny rynek, od jesieni ub. roku prowadzi łódzka prokuratura apelacyjna oraz Centralne Biuro Śledcze Policji.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali w tej sprawie łącznie 13 osób w wieku od 35 do 61 lat. Przeszukali też 33 posesje na terenie Łodzi, Czarnocina, Skotnik i Rąbienia. Śledczy odebrali podejrzanym ponad 3,5 tys. sztuk amunicji różnego kalibru oraz 36 nielegalnie posiadanych jednostek broni długiej i krótkiej.

Zabezpieczono m.in. karabin maszynowy MG34, karabin Browning, pistolet maszynowy Rak, pistolety: Colt, Calico 110, TT m57, Scorpion EVO z tłumikiem i Glock 26 z tłumikiem; znaleziono także cztery granaty wojskowe typu F-1 i RG-42.

d3hztho

- Broń zostanie szczegółowo zbadana w pracowni balistycznej policyjnego laboratorium kryminalistycznego - dodała Kącka.

Śledczy ustalili, że grupa przestępcza handlowała nowymi typami broni wyposażonymi w tłumiki. Pistolety i karabiny były przechowywane w mieszkaniach oraz na terenie wynajmowanych posesji lub magazynów.

- Podczas przeszukań policjanci ujawnili też samodziałowe urządzenia wypełnione materiałem pirotechnicznym, detonatory sterowane urządzeniami radiowymi wraz z nadajnikami oraz materiały pirotechniczne służące do wyrobu świec dymnych i petard. Dodatkowo zabezpieczono też zapalniki, zapały pirotechniczne i lonty - relacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji.

Podejrzanym postawiono zarzuty nielegalnego posiadania i handlu bronią za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dwie osoby były już wcześniej karane za nielegalne posiadanie broni.

Na wniosek prokuratury sąd aresztował siedmiu podejrzanych, w wobec sześciu zastosował dozory policyjne.

d3hztho
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hztho
Więcej tematów