Trwa ładowanie...
dtscv3w
bydgoszcz

CBŚ zatrzymało wiceprezydenta Bydgoszczy

Wiceprezydent Bydgoszczy Maciej O. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Prokuratura zarzuca mu przyjęcie 50 tys. zł łapówek w okresie, gdy był Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Share
dtscv3w

Zarzut dotyczy przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie około 50 tys. zł w związku z wydanymi w 2000 roku decyzjami administracyjnymi. Maciej O. pełnił wówczas funkcję Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Toruniu - powiedział rzecznik prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Toruniu, Tadeusz Zyman. Do zatrzymania doszło we wtorek.

Maciej O. nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura ma czas do czwartku na wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego wiceprezydenta.

Postawione Maciejowi O. zarzuty z całą pewnością nie dotyczą jego pracy w Urzędzie Miasta. Znam go jako człowieka uczciwego, sumiennego, bezpartyjnego fachowca oddanego pracy - napisał w wydanym w środę oświadczeniu prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Maciej O. objął funkcję pierwszego wiceprezydenta Bydgoszczy w 2001 r. po wygraniu wyborów przez Dombrowicza, ubiegającego się o ten urząd pod egidą Platformy Obywatelskiej.

dtscv3w

Podziel się opinią

Share
dtscv3w
dtscv3w
Więcej tematów