Trwa ładowanie...
d3u1gjy

CBS News o "polskich obozach śmierci". Jest reakcja konsulatu

Amerykańska telewizja CBS News na swoim Twitterze zamieściła film, w którym pojawiła się wzmianka o "polskim obozie śmierci". Na rażącą pomyłkę stacji szybko zareagował polski Konsul Generalny w Nowym Jorku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polski Konsul Generalny w Nowym Jorku zareagował na publikację CBS News
Polski Konsul Generalny w Nowym Jorku zareagował na publikację CBS News (Wikimedia Commons CC BY, Fot: dnalor01)
d3u1gjy

Materiał CBS News dotyczył rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz. "Dziesiątki byłych więźniów Auschwitz wróciło do polskiego obozu śmierci na obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Na niedzielę przypada 74 rocznica wyzwolenia obozu przez Armię Czerwoną. Zginęło tam ponad 1,1 miliona ludzi" - czytamy w podpisie do jednego z kadrów.

d3u1gjy

Do sprawy odniósł się Konsul Generalny w Nowym Jorku Maciej Golubiewski. Za pośrednictwem twitterowego konta dyplomata zwrócił uwagę amerykańskim dziennikarzom i polecił im poradnik, dotyczący historii obozów koncentracyjnych na terenie Polski. W materiale konsulat przypomina, że obozy zagłady nie powstały z inicjatywy Polaków, ale niemieckich okupantów.

Pod wpisem zaroiło się od komentarzy, w których internauci przypominali, że obozy zagłady zostały założone przez nazistowskie Niemcy i hashtagów #GermanDeathCamps.

d3u1gjy

Zobacz także: Andrzej Duda o relacjach na linii Warszawa-Bruksela

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3u1gjy

Podziel się opinią

Share

d3u1gjy

d3u1gjy
Więcej tematów