Trwa ładowanie...
d3vu44r

Ambasador Polski w Niemczech mówi o wyroku ws. "polskich obozów". "Będziemy interweniować"

Andrzej Przyłębski jest zdumiony wyrokiem Trybunału w Karlsruhe, który orzekł, że niemiecka telewizja ZDF nie musi przepraszać za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady". - Do wielu to dociera, ale jak widać do niektórych nadal nie - skomentował ambasador.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Przyłębski jest zawiedziony wyrokiem ws. "polskich obozów"
Andrzej Przyłębski jest zawiedziony wyrokiem ws. "polskich obozów" (Wikimedia Commons CC BY, Fot: dnalor01)
d3vu44r

Polski ambasador w Niemczech zapowiedział, że "będzie zdecydowanie interweniował" ws. wyroku Federalnego Trybunału Sprawiedliwości w Karlsruhe. Niemiecki sąd podważył wyroki niższych instancji i zarządził, że stacja ZDF nie musi przepraszać Karola Tendery. Były polski więzień obozu w Auschwitz wytoczył proces telewizji, bo ta użyła sformułowania "polskie obozy zagłady".

Andrzej Przyłębski przyznał, że zaskoczenie jest tym większe, że kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała się do odpowiedzialności tego kraju za Holokaust. - Widać są dziennikarze, którzy jeszcze tego nie rozumieją. Do wielu to dociera, ale jak widać do niektórych nadal nie - powiedział cytowany przez portal tvp.info.

- Ten trybunał już się popisał, zapraszając panią Małgorzatę Gersdorf jakiś czas temu. Skierowałem do prezydenta tego trybunału list z zapytaniem, kto w niemieckim MSZ potwierdził informację, że pani Gersdorf jest nadal urzędującą I prezes Sądu Najwyższego. Nie dostałem żadnej odpowiedzi - tłumaczył ambasador.

d3vu44r

Zobacz także: Wzruszony powstaniec Majewski dziękuje za obecność na skwerze. „Tyle osób pamięta”

Źródło: tvp.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vu44r

Podziel się opinią

Share
d3vu44r
d3vu44r