Trwa ładowanie...
27-10-2014 10:35

CBOS: 44 proc. badanych cieszy się, że Kopacz stoi na czele rządu

Zadowolenie z tego, że na czele rządu stoi Ewa Kopacz deklaruje 44 proc. badanych; niezadowolonych jest 29 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Dość duża grupa (27 proc.) nie ma jednoznacznego stosunku do premier Kopacz - podaje sondażownia.

CBOS: 44 proc. badanych cieszy się, że Kopacz stoi na czele rząduŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d4ebx6s
d4ebx6s

Rząd Ewy Kopacz budzi umiarkowanie pozytywne reakcje - ocenia CBOS. W to, że sytuacja w kraju się poprawi w wyniku działań nowego gabinetu, wierzy 36 proc. badanych. Pogorszenia sytuacji boi się 15 proc. ankietowanych. Prawie jedna piąta (19 proc.) uważa, że nic się nie zmieni.

Zdaniem największej części ankietowanych (49 proc.) obecny rząd będzie taki sam jak poprzedni. 25 proc. spodziewa się, że nowy rząd będzie lepszy od poprzedniego, a 11 proc. respondentów, że będzie gorszy.

Do zwolenników gabinetu Ewy Kopacz zalicza się 35 proc. badanych, o połowę mniejszą grupę (18 proc.) stanowią jego przeciwnicy. 40 proc. respondentów deklaruje obojętność wobec rządu.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 9-15 października na liczącej 919 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d4ebx6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ebx6s
Więcej tematów