Trwa ładowanie...
dyc6r6w
prokuratura

CBA zatrzymało pięć osób w sprawie reprywatyzacji w Warszawie

CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymało w poniedziałek rano 5 osób w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Wśród zatrzymanych są m.in. adwokat Robert N. i b. wicedyrektor w stołecznym ratuszu Jakuba R.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA zatrzymało pięć osób w sprawie reprywatyzacji w Warszawie
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
dyc6r6w

Prokuratura Krajowa napisała w komunikacie, że aktualnie trwają przeszukiwania. Po ich zakończeniu zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie „prokurator wykona czynności procesowe z ich udziałem”. Zatrzymanym osobom mają zostać postawione zarzuty związane z reprywatyzacją nieruchomości i zostaną przesłuchani w charakterze podejrzanych.

Według Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymani usłyszą zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym. Prokuratura Krajowa podała, że CBA poza Robertem N. i Jakubem R. zatrzymała też Wojciecha R. i Alinę D., czyli rodziców byłego urzędnika warszawskiego ratusza, a także Marcina L. Z kolei CBA poinformowała, że wśród zatrzymanych, prócz prawnika i byłego urzędnika, jest także obecny pracownik stołecznego ratusza.

W prokuraturach prowadzonych jest w sumie około 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w stolicy. We wrześniu minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro polecił powołanie zespołów prokuratorskich do tych spraw. Są one w prokuraturach regionalnych we Wrocławiu i Warszawie oraz w Prokuraturze Krajowej.

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów