Trwa ładowanie...

CBA w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Zabezpieczono dokumenty dot. projektów powiązanych z byłym ministrem zdrowia Mariuszem Łapińskim

• Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli dokumenty w NCBiR • Chodzi o dotacje powiązane z byłym ministrem zdrowia w rządzie SLD • Mariusz Łapiński w rozmowie z Radiem ZET: nie wiem o co chodzi
Share
CBA w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Zabezpieczono dokumenty dot. projektów powiązanych z byłym ministrem zdrowia Mariuszem Łapińskim
Źródło: WP, Fot: Andrzej Hulimka
d32myzp

Agenci CBA weszli do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i zabezpieczyli część dokumentacji. Chodzi o dotacje na projekty naukowe powiązane z byłym ministrem zdrowia w rządzie Leszka Millera, Mariuszem Łapińskim - podaje Radio ZET. CBA zrobiła to na polecenie białostockiej prokuratury, która prowadzi śledztwo dotyczącego przyjęcia korzyści majątkowych między innymi przez Mariusza Łapińskiego.

W trakcie śledztwa ustalono, że jeden z projektów naukowych realizowanych na WAT pod kierownictwem Mariusza Łapińskiego był finansowany ze środków unijnych udzielanych przez NCBiR. W siedzibie NCBiR funkcjonariusze zabezpieczyli dokumenty między innymi dotyczące Projektu Platforma Informatycznego Wsparcia Badań Naukowych WAT.

W rozmowie z Radiem ZET Mariusz Łapiński wyjaśnił, że "nie wie o co chodzi". - Nigdy nie zajmowałem się projektem informatycznym - powiedział były minister zdrowia.

d32myzp

Bilans rządów PO-PSL. Gowin: nieprawidłowości w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest pod lupą CBA od dawna. W lipcu zarzuty korupcyjne usłyszał były prezes centrum Krzysztof K. Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił wtedy, że działania dotyczą m.in. "udzielania dotacji przez NCBR na rzecz spółek, w których kierownictwie zasiadała jedna z zatrzymanych osób i zarzutów o charakterze korupcyjnym - wręczania i przyjmowania łapówek".

W maju minister nauki Jarosław Gowin - przedstawiając bilans rządów PO-PSL mówił, że prowadzony przez resort nauki audyt potwierdził nieprawidłowości w grupie programów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Efektem było skierowanie wniosku o wszczęcie czynności przez CBA.

d32myzp

Podziel się opinią

Share
d32myzp
d32myzp
Więcej tematów