Trwa ładowanie...
d4jzdlt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

CBA: podejrzenie popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta Białegostoku

Istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta Białegostoku ws. zabytkowego budynku w centrum miasta, gdzie deweloper chce budować obiekty usługowo-mieszkaniowe - poinformowała CBA. Sprawę ma sprawdzić prokuratura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA: podejrzenie popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta Białegostoku
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d4jzdlt

Jak poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, agenci Biura przeanalizowani zawiadomienie i w związku z tym, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa materiały przesłano do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Rzecznik dodał, że CBA wniosło również, aby prokuratura w przypadku wszczęcia postępowania przygotowawczego w tej sprawie powierzyła jego prowadzenie CBA.

Sprawa dotyczy zawiadomienia złożonego na początku lipca przez miejskich radnych PiS, w którym informowali o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez wiceprezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego. Miał on wydawać polecenia i wywierać naciski na pracownika Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz miejskiego konserwatora zabytków, by uzyskać zmianę zaleceń konserwatorskich dla nieruchomości, które byłyby korzystne dla jednego z deweloperów, który chce tam budować bloki.

Wiceprezydent miałby w ten sposób przekroczyć swoje uprawnienia lub działać na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. Według doniesienia, zmieniono ustalenia konserwatorskie "na korzystne" dla dewelopera. Rudnicki miałby działać w ten sposób na szkodę interesu publicznego gminy Białystok.

d4jzdlt

Informacje o naciskach w sprawie zmiany ustaleń konserwatorskich dotyczących nieruchomości po wydziale fizyki upublicznił pracownik miejskiego biura konserwatora zabytków, który napisał o tym do jednego z radnych, informacje zostały podane w mediach, także społecznościowych. Wynika z nich, że po wydaniu przez biuro miejskiego konserwatora zabytków negatywnej opinii ws. przebudowy przez dewelopera zabytkowego budynku, miał interweniować zastępca prezydenta, który miał nakazać wprowadzenie zmian korzystnych dla dewelopera.

Pracownik ten został z dniem 1 lipca zwolniony z pracy w biurze, a prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez niego przestępstwa, które - jak podano - ma polegać na "udostępnieniu danych osobowych osobie nieuprawnionej przez zwolnionego pracownika oraz kradzieży przedmiotowej dokumentacji przez nieustalone osoby".

Zawiadomienie trafiło do Prokuratury Rejonowej Białystok Północ. Jak poinformowała zastępca prokuratora rejonowego Anna Milewska, wciąż trwają czynności sprawdzające.

Nieruchomość po wydziale fizyki wciąż należy do Uniwersytetu w Białymstoku - poinformował prorektor uczelni prof. Robert Ciborowski. Na razie nie podpisano aktu notarialnego sprzedaży. Wydział przeniósł się do nowego kampusu uczelni, uniwersytet chce sprzedać zwolnione nieruchomości, także w innych lokalizacjach w mieście.

d4jzdlt

Podziel się opinią

Share

d4jzdlt

d4jzdlt
Więcej tematów