Trwa ładowanie...
d45m12m
reprywatyzacja
+1

CBA nie zatrzymało żadnej osoby aktualnie pracującej w warszawskim urzędzie miasta

Stołeczny Ratusz poinformował, że wśród pięciu osób zatrzymanych w poniedziałek rano przez CBA w sprawie nieruchomości w Warszawie, nie ma obecnego pracownika warszawskiego urzędu miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ratusz w Warszawie
Ratusz w Warszawie (Wikimedia Commons, Fot: Szczebrzeszynski)
d45m12m

Pięć osób zatrzymanych przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu usłyszy zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym. Wśród nich są: znany warszawski adwokat Robert N., były Zastępca Dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R., rodzice byłego urzędnika - Wojciech R. i Alina D. oraz Marcin L.

Początkowo CBA informowało, że zatrzymano osobę, która obecnie pracuje w urzędzie miasta. Później jednak ratusz w oświadczeniu temu zaprzeczył

- Wbrew opublikowanej przez CBA informacji, dzisiejsze zatrzymania nie dotyczą jakiejkolwiek osoby zatrudnionej w Urzędzie m.st. Warszawy. Jakub R. nie jest pracownikiem ratusza od czterech lat - został zatrudniony w ratuszu w 2006 r., za czasów rządów PiS w Warszawie. Już w 2014 r., w związku z wątpliwościami dotyczącymi przejęcia jednej z nieruchomości przez rodzinę Jakuba R., urząd złożył zawiadomienie do prokuratury. Jednak sprawa została umorzona – poinformował Stołeczny Ratusz.

d45m12m

Dodał, że na bieżąco współpracuje z organami ścigania w związku z prowadzonymi postępowaniami. - Przekazujemy wszelkie informacje, o które występują do nas prokuratura i CBA – zaznaczył.

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z reprywatyzacją stołecznych nieruchomości. W związku z tym we wrześniu 2016 r. rozwiązane zostało Biuro Gospodarki Nieruchomościami, a w ratuszu prowadzony jest audyt wewnętrzny, którego wyniki zostaną opublikowane w najbliższych miesiącach – dodał.

Zaznaczył również, że na podstawie tzw. „małej ustawy”, uchwalonej z inicjatywy prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz Sejm poprzedniej kadencji, ratusz wydał już 40 decyzji odmownych ws. wydania nieruchomości (zwrotu nieruchomości wykorzystywanych na cele publiczne takie jak szkoły, przedszkola czy tereny zieleni).

W prokuraturach prowadzonych jest łącznie ok. 100 różnych postępowań dotyczących reprywatyzacji w Warszawie. Na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry we wrześniu powołano trzy zespoły prokuratorskie do tych spraw: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

d45m12m

Podziel się opinią

Share

d45m12m

d45m12m
Więcej tematów