Trwa ładowanie...

CBA donosi na Palikota. "Popełnił przestępstwo"

Centralne Biuro Antykorupcyjne przesłało do warszawskiej prokuratury okręgowej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Janusza Palikota (obecnie szefa Ruchu Palikota). Chodzi o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

Share
CBA donosi na Palikota. "Popełnił przestępstwo"Źródło: PAP
d3xqm6a

Jak poinformowała Małgorzata Matuszak z CBA, zawiadomienie to jest efektem kontroli oświadczeń Palikota, jaką biuro prowadziło od 13 września 2010 do 7 czerwca 2011 r. Sprawdzane były oświadczenia majątkowe z lat 2005-2010.

Polityk, obecnie szef Ruchu Palikota, nie chciał komentować skierowania zawiadomienia przez CBA.

Chodzi o samolot Cessna 182?

Tuż po rozpoczęciu kontroli Palikot tłumaczył, że może chodzić o samolot Cessna 182, którego zapomniał w terminie wpisać do oświadczenia majątkowego. Wyjaśniał, że nie zrobił tego, ponieważ nie było odpowiedniej rubryki i ostatecznie po kilku dniach dopisał tę pozycję ręcznie.

d3xqm6a

Z kolei biuro nie ujawniało żadnych szczegółów, poinformowało jedynie, że kontrola prowadzona była na wniosek warszawskiego urzędu skarbowego.

Palikot: mam wrażenie, że CBA złamało prawo

Protokół z kontroli CBA przekazało Palikotowi miesiąc temu. Polityk mówił wówczas dziennikarzom, że ma wrażenie, iż CBA złamało prawo.

- Po przekartkowaniu tego protokołu, mam wrażenie, że celem jest to, aby zarzucić szeroko tę sieć, uzyskać jak największą liczbę informacji, nawet niedotyczących sprawy, może tam się gdzieś coś na Palikota znajdzie i będziemy drążyli, że czegoś tam nie opłacił, czegoś nie zgłosił, czegoś tam nie zrobił i będziemy tym grać w wyborach parlamentarnych - podkreślał b. poseł PO

d3xqm6a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xqm6a
d3xqm6a
Więcej tematów