Trwa ładowanie...

Caritas przygotowuje wigilię dla bezdomnych i samotnych. "Nikt nie powinien być sam"

Najubożsi oraz ci, którzy nie mają z kim spędzić świąt, mogą w wigilię przyjść na Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie Caritas przygotuje świąteczny posiłek dla ok. 1800 osób.

Share
Caritas przygotowuje wigilię dla bezdomnych i samotnych. "Nikt nie powinien być sam"
Źródło: MTP
d4h1n5a

W wigilię nikt nie powinien być sam - z tego założenia wychodzi poznańska Caritas, która już po raz kolejny zorganizuje w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich uroczystą wigilię dla najuboższych poznaniaków.

- Rozdysponowaliśmy zaproszenia dla naszych podopiecznych, dla których codziennie wydajemy w jadłodajniach około 1500 ciepłych posiłków - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej. - Liczymy się oczywiście z tym, że może pojawić się więcej osób, dlatego jesteśmy przygotowani na wydanie 1800 posiłków - dodaje.

d4h1n5a

Na stołach pojawią się tradycyjne dania wigilijne - barszcz z uszkami, karp, kapusta z grzybami i ciasto, ale jak zapewnia ks. Ren nie jedzenie jest najważniejsze dla tych, którzy 24 grudnia pojawią się na targach.

- Chodzi przede wszystkim o zachowanie ciepłej rodzinnej, atmosfery, dlatego na pewno nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd, a słowo dla wszystkich zgromadzonych wygłosi także ksiądz arcybiskup. Najprawdopodobniej pojawi się także pan prezydent Jacek Jaśkowiak - zapowiada zastępca dyrektora poznańskiego oddziału Caritas

Przygotowanie świątecznego posiłku dla tak dużej liczby osób to spore wyzwanie logistyczne. W przygotowania do wigilii jest zaangażowane około 900 wolontariuszy. Wigilia odbędzie się w środę, 24 grudnia o godz. 11 w hali 3A Międzynarodowych Targów Poznańskich.

d4h1n5a

Podziel się opinią

Share
d4h1n5a
d4h1n5a
Więcej tematów