Trwa ładowanie...

Caritas przekazała 50 tys. euro poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech

• Caritas Polska wspiera poszkodowanych przez trzęsienie ziemi we Włoszech
• Kościelna instytucja przekazała na pomoc ofiarom 50 tys. euro

Caritas przekazała 50 tys. euro poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we WłoszechŹródło: PAP/EPA, fot: Corpo Forestale Dello Stato Press Office - ANSA
d1gyhjs
d1gyhjs

Jak poinformował rzecznik Caritas Paweł Kęska, aktualnie w strefie trzęsienia ziemi we Włoszech działają specjaliści z Caritas Internationalis zajmujący się rozpoznaniem najpilniejszych i długofalowych potrzeb osób poszkodowanych. Na tej podstawie stworzone zostaną konkretne projekty, które będzie mogła wesprzeć międzynarodowa społeczność Caritas.

- Niezależnie od tego, działa pomoc doraźna realizowana przez Caritas Italiana. Na wsparcie tej pomocy Caritas Polska przekazała 50 tys. euro czekając na informacje o kolejnych projektach. Swoją pomoc doraźną przekazały już Caritas z Niemiec, Austrii i Belgii - poinformował rzecznik Kęska.

Caritas Polska w odpowiedzi na apel papieża Franciszka oraz włoskiej Caritas prowadzi zbiórkę środków dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Wsparcie można przekazać poprzez SMS z hasłem POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 z VAT) oraz poprzez wpłaty na konto Caritas Polska PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WŁOCHY.

Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera w środę nad ranem nawiedziło środkowe Włochy. Ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia. Najbardziej dotknięte są regiony Umbria, Lacjum i Marche. Według ostatnich danych zginęło co najmniej 267. Żywych osób wyciągnięto spod gruzów ponad 200. Blisko 400 rannych przebywa w szpitalach.

d1gyhjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gyhjs
Więcej tematów