Trwa ładowanie...

Były taksówkarz terrorystą poszukiwanym przez FBI

FBI wpisała na listę najbardziej poszukiwanych terrorystów, pochodzącego z Somalii, byłego taksówkarza z okolic Waszyngtonu. Amerykańskie służby podały, że za pomoc w schwytaniu Libana Hajiego Mohameda wyznaczono nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów.

Share
Były taksówkarz terrorystą poszukiwanym przez FBI
Źródło: fbi.gov
dqmbgeq

FBI podkreśliło, że Mohamed jest oskarżany o rzekome dostarczanie "wsparcia materialnego" zarówno dla Al-Kaidy jak i somalijskiej organizacji terrorystycznej - Al-Szabab. W oświadczeniu służby poinformowały, że mężczyzna przebywał w Stanach Zjednoczonych do 2012 roku i pracował jako taksówkarz w północnej części stanu Wirginia. Otrzymał wtedy amerykańskie obywatelstwo.

FBI ocenia, że mężczyzna najprawdopodobniej przebywa nadal w Somalii, do której wyjechał, aby walczyć po stronie islamistów z Al-Szabab. Określa także Mohameda jako "bliskiego wspólnika" Zacharego Chessera, amerykańskiego bojownika, który został w październiku 2010 roku skazany m.in. za wysyłanie pogróżek pod adresem twórców popularnego programu telewizyjnego "South Park".

Związani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują radykalne zasady szariatu.

dqmbgeq

Podziel się opinią

Share
dqmbgeq
dqmbgeq
Więcej tematów