Trwa ładowanie...
d47e0gi
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Były taksówkarz terrorystą poszukiwanym przez FBI

FBI wpisała na listę najbardziej poszukiwanych terrorystów, pochodzącego z Somalii, byłego taksówkarza z okolic Waszyngtonu. Amerykańskie służby podały, że za pomoc w schwytaniu Libana Hajiego Mohameda wyznaczono nagrodę w wysokości 50 tys. dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(fbi.gov)
d47e0gi

FBI podkreśliło, że Mohamed jest oskarżany o rzekome dostarczanie "wsparcia materialnego" zarówno dla Al-Kaidy jak i somalijskiej organizacji terrorystycznej - Al-Szabab. W oświadczeniu służby poinformowały, że mężczyzna przebywał w Stanach Zjednoczonych do 2012 roku i pracował jako taksówkarz w północnej części stanu Wirginia. Otrzymał wtedy amerykańskie obywatelstwo.

FBI ocenia, że mężczyzna najprawdopodobniej przebywa nadal w Somalii, do której wyjechał, aby walczyć po stronie islamistów z Al-Szabab. Określa także Mohameda jako "bliskiego wspólnika" Zacharego Chessera, amerykańskiego bojownika, który został w październiku 2010 roku skazany m.in. za wysyłanie pogróżek pod adresem twórców popularnego programu telewizyjnego "South Park".

Związani z Al-Kaidą islamiści z Al-Szabab kontrolują znaczne obszary na południu i w środkowej części Somalii, gdzie stosują radykalne zasady szariatu.

d47e0gi

Podziel się opinią

Share

d47e0gi

d47e0gi
Więcej tematów