Trwa ładowanie...

Były szef BOR zostanie przesłuchany ws. Smoleńska

Sąd przesłucha byłego szefa Biura Ochrony Rządu Mariana Janickiego w sprawie przygotowania wizyt premiera i prezydenta w Smoleńsku z 7 i 10 kwietnia 2010 roku. Przesłuchanie odbędzie się 19 maja.

Były szef BOR zostanie przesłuchany ws. SmoleńskaŹródło: Wikimedia Commons CC0
d4lcujp
d4lcujp

Radio Zet podaje, że śledczy wezwą także Cezarego Kalisza, dowódcę zespołu, który zabezpieczał wizytę Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.

Stacja informuje, że przesłuchania nie będą jawne. Sąd zaplanował tę część procesu w specjalnej sali przygotowanej do przeprowadzania tajnych przesłuchań.

Powodem tej decyzji jest fakt, że w zeznaniach mogą pojawić informacje poufne. To mi.n. procedury BOR, które obowiązywały w 2010 roku. Sąd zdecydowałs się na utajnienie przesłuchań choć przepisy te już się zmieniły, a teczki z przygotowania wizyt z 7 i 10 kwietnia 2010 roku nie są tajne - zauważa Radio Zet.

ZOBACZ TEŻ: Najbardziej kontrowersyjne teorie dotyczące katastrofy smoleńskiej

W warszawskim sądzie okręgowym toczy się proces pięciu urzędników: byłego szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego, dwojga urzędników Kancelarii Moniki B. oraz Miłosława K., dwojga pracowników ambasady RP w Moskwie Justyny G. oraz Grzegorza C., którzy zostali oskarżeni w procesie prywatnym przez niektóre spośród rodzin ofiar katastrofy w Smoleńsku o niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty prezydenta.

źródło: Radio Zet

d4lcujp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lcujp
Więcej tematów