Trwa ładowanie...
d41kaab

Były strażnik miejski ukradł pieniądze nietrzeźwemu. Sąd podtrzymał wyrok

Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w mocy karę więzienia w zawieszeniu wobec byłego już funkcjonariusza straży miejskiej, który podczas służby okradł mężczyznę odwożonego do izby wytrzeźwień. Wyrok jest prawomocny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były strażnik miejski ukradł pieniądze nietrzeźwemu. Sąd podtrzymał wyrok
(Fotolia, Fot: fotolia)
d41kaab

- Kara jest adekwatna do stopnia winy i społecznej szkodliwości czynu - mówiła sędzia Dorota Niewińska. - Z pola widzenia sądu rejonowego nie umknął fakt, iż oskarżony był funkcjonariuszem publicznym, od postawy którego wymagało się więcej. Swoim zachowaniem nadużył on zaufania obywateli do instytucji Straży Miejskiej i w złym świetle postawił całą instytucję - oceniła.

Zabrał i odpowiednio zaprotokołował

Były strażnik jesienią 2015 r. zabrał z portfela mężczyzny, którego odprowadzał do izby wytrzeźwień, co najmniej 20 zł, a w protokole ze spisem przedmiotów, które nietrzeźwy miał przy sobie, wpisał kwotę pomniejszoną o skradzione pieniądze.

d41kaab

Apelację od wyroku złożyła obrona; uważała, że akt oskarżenia został oparty wyłącznie na zeznaniach jednego świadka - innego funkcjonariusza Straży Miejskiej, z którym oskarżony był w konflikcie. Chciała uniewinnienia.

Konflikt nie miał nic do rzeczy

Sąd odwoławczy apelację oddalił, utrzymując w mocy wyrok skazujący. W ustnym uzasadnieniu sąd wyjaśniał, dlaczego uznał za wiarygodne zeznania kluczowego świadka. Przyjął też, że tej wiarygodności nie podważa wątek konfliktu (chodziło o sposób pełnienia służby przez strażnika i metody jego działania np. przy interwencjach). Sąd odrzucił również tezę, że pieniądze mógł zabrać ktoś inny w izbie wytrzeźwień lub same wypadły z portfela w trakcie przeglądania.

Skazany mężczyzna w Straży Miejskiej w Białymstoku już nie pracuje. Jeszcze zanim postawiono mu zarzuty w tej sprawie, nie przedłużono z nim umowy

d41kaab

Podziel się opinią

Share
d41kaab
d41kaab
Więcej tematów