Trwa ładowanie...
d2ceuyl

Były prezydent Łodzi aresztowany na trzy miesiące


Były prezydent Łodzi, lider łódzkiej UW - Marek
Czekalski, został w sobotę aresztowany na trzy miesiące przez sąd rejonowy w Radomiu - poinformował w sobotę rzecznik sądu Okręgowego w
Radomiu - Maciej Gwiazda.

Share
d2ceuyl

Marka Cz. aresztowano pod zarzutem, że w czasie gdy był prezydentem Łodzi, przyjął obietnicę korzyści majątkowej w wysokości 600 tys. zł, a następnie przyjął łapówkę - ok. 450 tys. zł w zamian za pomoc w uzyskaniu decyzji o pozwolenie na budowę i użytkowanie centrum handlowego M1 w Łodzi - powiedział Gwiazda.

Za czyny te grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W związku z tą samą sprawą radomski sąd aresztował też na trzy miesiące byłego członka zarządu miasta Łodzi, również działacza łódzkiej UW - Pawła Pawlaka.

Pawlakowi również przedstawiono zarzut przyjęcia w lipcu 1998 roku obietnicy 200 tys. zł. łapówki w związku z postępowaniem administracyjnym w sprawie budowy obiektu handlowego w Łodzi.

d2ceuyl

Sąd zdecydował też o aresztowaniu 29-letniego łódzkiego adwokata - Adama M. pod zarzutem pośrednictwa w transakcjach w których uczestniczyli Pawlak i Czekalski.

Centrum Handlowe M1 leży przy trasie wylotowej z Łodzi do Warszawy pomiędzy ulicami Brzezińską i Stokowską. Uchwałą Rady Miasta z 17 czerwca 1998 roku zmieniono warunki zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Zgodnie z wcześniejszymi planami miały powstać tu budynki mieszkalne.(mon)

d2ceuyl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ceuyl
d2ceuyl
Więcej tematów