Trwa ładowanie...
dsj1yaz
dsj1yaz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Były ordynator lubelskiego szpitala oskarżony o przyjmowanie łapówek

O przyjęcie 18 łapówek o łącznej wysokości 10,7 tys. zł oskarżyła prokuratura w Lublinie byłego ordynatora oddziału chirurgicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w tym mieście Jerzego O. Lekarz nie przyznaje się do winy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dsj1yaz

Akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

Zarzuty dotyczą lat 1998-2005. Jerzy O. był wtedy ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Chirurgii Noworodków i Niemowląt DSK w Lublinie. Według aktu oskarżenia przyjmował pieniądze od rodziców hospitalizowanych dzieci za przeprowadzenie operacji, ich przyśpieszanie, opiekę medyczną, a w jednym wypadku także za udzielenie informacji o stanie zdrowia dziecka. Łapówki wynosiły od 200 zł do 1,5 tys. zł.

72-letni Jerzy O. jest obecnie na emeryturze. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane mu przestępstwa grozi kara do ośmiu lat więzienia.

NaSygnale.pl: Zgwałcił śpiącą kobietę! "Ja też spałem..."

dsj1yaz

Podziel się opinią

Share

dsj1yaz

dsj1yaz
Więcej tematów