Trwa ładowanie...
d403h31
Były mistrz świata w grach komputerowych handlował narkotykami
Konrad Żelazowski

Były mistrz świata w grach komputerowych handlował narkotykami

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich kilka lat temu był mistrzem świata w grach komputerowych. Z nieoficjalnych informacji Wirtualnej Polski wynika, że chodzi o wielokrotnego laureata turniejów w Quake'a.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d403h31

Kryminalni z Ostródy jakiś czas temu zauważyli, że w okolicy pojawili się nowi dilerzy, działający na dużą skalę. Podejrzenia padły na kilku mieszkańców miasta, którzy zostali wzięci pod lupę.

W miniony wtorek mundurowi weszli w jednym czasie do trzech podejrzanych mieszkań. W sumie znaleźli w nich około dwa kilogramy narkotyków. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat. Dwóch z nich jest sprzedawcami sklepowymi, a trzeci byłym mistrzem świata w grach komputerowych.

d403h31

Kolejne tropu zaprowadziły policjantów na Podlasie. To stamtąd miały pochodzić rozprowadzone w Ostródzie narkotyki. W Zambrowie kryminalni wspierani przez antyterrorystów namierzyli i zatrzymali Macieja N. Zaskoczony 39-latek nie stawiał oporu. Trafił już do policyjnego aresztu. Już wcześniej był karany nie tylko za przestępstwa narkotykowe, ale również za rozboje.

W jego mieszkaniu N. znaleziono ponad 10 kg marihuany, ponad 1,5 kg amfetaminy, kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy, 1200 tabletek na potencję, 70 tys. zł w gotówce oraz dwa rewolwery, 100 sztuk ostrej amunicji, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę.

Z ustaleń śledztwa wynika, że narkotyki płynęły z Białegostoku do Ostródy od sierpnia 2014 roku. Zatrzymani mężczyźni sprzedali na terenie miast łącznie ponad 4 kg nielegalnych środków. Towar brali od Macieja N. "na kredyt", a rozliczali się dopiero po sprzedaży w detalu.

Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na ponad 800 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci przejęli także majątek podejrzanych o wartości około 200 tysięcy złotych, samochód i motocykl.

d403h31

Wszyscy podejrzani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grożą im kary nawet 12 lat więzienia.

Zobacz także - Były mistrz świata w grach zatrzymany

d403h31

Podziel się opinią

Share

d403h31

d403h31
Więcej tematów