WP
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
kamiński
09-01-2007 (14:30)

Były milicjant zwolniony z CBA

Doradca szefa Centralnego Biura
Antykorupcyjnego Tomasz Warykiewicz został zwolniony ze służby -
poinformował dyrektor gabinetu szefa CBA Tomasz
Frątczak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Wtorkowy "Dziennik" napisał, że doradca szefa CBA Tomasz Warykiewicz to były milicjant, który zwalczał opozycjonistów. Gazeta powołała się na dziennikarza Macieja Gawlikowskiego, który na ten temat przygotowuje film dla TVP.

Według "Dziennika", zachowały się zdjęcia, które świadczą, że Warykiewicz brał udział w tłumieniu demonstracji opozycjonistów 3 maja 1987 r. pod Wawelem; miał bić i kopać bezbronnych ludzi.

Frątczak wyjaśnił, że Warykiewicz został przyjęty do CBA z powodu jego sukcesów w Centralnym Biurze Śledczym i w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gdzie był doradcą ministra. Zaznaczył, że kierownictwo CBA znało milicyjną przeszłość Warykiewicza, ale "nie były natomiast znane wszystkie szczegóły tej służby".

WP

Pion śledczy krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej zainteresuje się sprawą byłego policjanta Tomasza Warykiewicza- poinformował prok. Artur Wrona z krakowskiego IPN. Ta sprawa znajduje się w zainteresowaniu pionu śledczego IPN, ponieważ na podstawie artykułu można wnosić, iż zachodzi tu podejrzenie popełnienia zbrodni komunistycznej- powiedział prok. Wrona.

Prokurator dodał, że IPN ma zamiar zwrócić się do Prokuratury Okręgowej w Krakowie z prośbą o akta śledztwa, jakie toczyło się w latach 90. w tej sprawie i zostało umorzone. Po ich analizie podjęte zostaną decyzje co do dalszego toku sprawy- powiedział prok. Wrona.

Polub WP Wiadomości
WP
WP