Trwa ładowanie...
d2bhotk

Były grecki minister transportu skazany za fałszywe tablice rejestracyjne

Na 4 lata więzienia w zawieszaniu i 3 tys. euro grzywny został skazany w Atenach były minister transportu Grecji zatrzymany w połowie grudnia za posługiwanie się fałszywymi tablicami rejestracyjnymi i jazdę samochodem bez ważnego ubezpieczenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michalis Liapis
Michalis Liapis (AFP, Fot: Aris Messinis)
d2bhotk

63-letni Michalis Liapis, według deklaracji podatkowej właściciel około 30 nieruchomości i mający 110 tys. euro rocznego dochodu, powoływał się na kryzys w kraju, kiedy wyjaśniał, dlaczego w sierpniu oddał oryginalne tablice rejestracyjne, deklarując tym samym, że nie będzie z samochodu korzystać, gdyż nie chce ponosić związanych z tym opłat.

Liapis, który jest siostrzeńcem byłego czterokrotnego premiera i dwukrotnego prezydenta Grecji Konstantinosa Karamanlisa, założyciela rządzącej obecnie partii Nowa Demokracja, został z niej wykluczony.

Prokurator nalegał na ukaranie byłego ministra, przypominając o jego "skłonnościach przestępczych" w aluzji do afery z 2008 roku, kiedy prasa wymieniała nazwisko Liapisa w kontekście dochodzenia w sprawie domniemanych łapówek płaconych przez niemiecki koncern Siemens greckim politykom.

d2bhotk

Adwokaci Liapisa zapowiedzieli odwołanie od wyroku. On sam wrócił do Aten w piątek z wakacji w Malezji, dokąd pojechał - jak powiedział reporterom - "odpocząć po dramatycznych przeżyciach" i zarzucił greckim mediom prowadzenie na niego nagonki.

W zeszłym roku według greckiego ministerstwa finansów około 70 tys. Greków wyrejestrowało samochody i zwróciło władzom tablice rejestracyjne. Od końca 2009 do końca 2012 roku Grecy zwrócili łącznie tablice rejestracyjne 491 875 samochodów, by nie płacić podatku drogowego.

d2bhotk

Podziel się opinią

Share
d2bhotk
d2bhotk
Więcej tematów