Trwa ładowanie...
d3yqehy

Były dziennikarz z Kalisza oszukał ponad 2 tys. osób

Ponad 700 kolejnych oszukanych osób ustalili śledczy z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. prowadzący sprawę b. polonisty i dziennikarza z Kalisza, 35-letniego Henryka G., który oferował fikcyjne usługi pośrednictwa w spłatach długów. - W tej chwili jest już 2,2 tysiące pokrzywdzonych z całego kraju - poinformował zastępca prokuratora okręgowego, Mirosław Gałęski.

Share
d3yqehy

Dodał, że skala oszustw, do których dochodziło w latach 2003-2005, może sięgnąć nawet kilku milionów złotych.

Henryk G. był dyrektorem Powszechnego Centrum Oddłużeniowo-Kredytowego w Kaliszu, które oferowało usługę pośrednictwa w spłatach długów między dłużnikami, a bankami. Klienci zawierali umowy i wpłacali po kilkaset lub kilka tysięcy złotych, których PCOK nie przekazywał do banku lub wpłacał tylko niewielką ich część.

- Żerowano na ludziach będących w wyjątkowo trudnej sytuacji, nie mających żadnej możliwości uzyskania kredytów na spłatę swoich długów - mówił po ujawnieniu sprawy rzecznik prasowy prokuratury, Janusz Walczak.

Zastrzegał też, że choć Henrykowi G. zarzucono oszustwo (za co grozi do ośmiu lat więzienia), to jego czyny mogą jeszcze zostać zakwalifikowane jako oszustwo w odniesieniu do mienia znacznej wartości, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przed sądem w Kaliszu trwa proces Henryka G., w którym jest oskarżony o gwałty na małoletniej oraz dopuszczenie się do tzw. innych czynności seksualnych wobec 26 dziewczynek w wieku od 9 do 17 lat.

d3yqehy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yqehy
d3yqehy
Więcej tematów