Trwa ładowanie...
21-01-2015 10:30

Były dyrektor sądu w Gdańsku oskarżony ws. tzw. centrum sprawiedliwości

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu oskarżyła b. dyrektora Sądu Okręgowego w Gdańsku Jana B. o przekroczenie uprawień w związku z budową i zakupem obiektów tzw. gdańskiego centrum sprawiedliwości. Grożą mu 3 lata więzienia.

Share
Były dyrektor sądu w Gdańsku oskarżony ws. tzw. centrum sprawiedliwościŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d1980ln

Sprawa ma związek z nabyciem w maju 2012 roku kompleksu obiektów na potrzeby gdańskiego sądownictwa. Poznańska prokuratura okręgowa zajęła się sprawą po zawiadomieniu złożonym przez CBA do Prokuratora Generalnego.

Jak powiedziała rzeczniczka poznańskiej prokuratury Magdalena Mazur-Prus, Jan B. "będąc odpowiedzialnym za prawidłowe prowadzenie gospodarki inwestycji, wielokrotnie nie dopełnił swoich obowiązków i przekroczył swoje uprawnienia".

- Naruszenia polegały na niezastosowaniu prawidłowego ogłoszenia o zamówieniu, pominięciu procedury zamówień publicznych oraz niezachowaniu zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania potencjalnych wykonawców - powiedziała Mazur-Prus.

Centrum sprawiedliwości mieści się w kompleksie budynków w śródmieściu Gdańska. Budynek znajdujący się w sąsiedztwie sądu okręgowego i apelacyjnego oraz aresztu śledczego wykupił miejscowy deweloper. Przedsiębiorca odremontował, przebudował i rozbudował obiekt, zyskując ponad 20 tys. m kw. powierzchni użytkowej, a wnętrza zaadaptował tak, by mogły służyć na potrzeby sądu.

d1980ln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1980ln
d1980ln
Więcej tematów