Trwa ładowanie...
d8ck4go

Były doradca Jelcyna: udane forum gospodarcze

Siergiej Stankiewicz, mieszkający w Polsce rosyjski biznesmen, były doradca prezydenta Borysa Jelcyna, uważa, że zakończone w czwartek w Poznaniu spotkanie przedsiębiorców z Polski i Rosji było bardzo udane. Do spotkania doszło przy okazji wizyty w Polsce prezydenta Rosji Władimira Putina.

d8ck4go

W wywiadzie dla radiowej Trójki Stankiewicz powiedział, że w ocenie nie tylko jego, ale także pozostałych uczestników poznańskiego spotkania biznesmenów, wizyta Putina stworzyła bardzo dobry klimat dla ożywienia dwustronnych kontaktów gospodarczych. A - zdaniem gościa Polskiego Radia - jest tu wiele do zrobienia.

Siergiej Stankiewicz wyraził przekonanie, że jest możliwy wyraźny i dość szybki wzrost polskiego eksportu do Rosji. W Polsce wytwarzanych jest dużo różnych, konkurencyjnych towarów, które mogą znaleźć miejsce na rosyjskim rynku - uważa gość Trójki. Wymienił on tu artykuły spożywcze oraz przemysłowe. Ponadto zdaniem Stankiewicza polskie firmy budowlane mogą bez problemów wejść na rynek w Rosji.

Siergiej Stankiewicz jest też zdania, że wiele innych problemów w polsko-rosyjskich stosunkach gospodarczych uda się teraz korzystnie dla obu stron rozwiązać.(ck)

d8ck4go
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8ck4go
Więcej tematów