Trwa ładowanie...

Byli esbecy w służbach? Kukiz: bierzecie kreatury, a specjalistów wyrzucacie na bruk

W służbach podległych MON mają być zatrudniani byli funkcjonariusze służb bezpieczeństwa PRL. Te informacje rozwścieczyły Pawła Kukiza. - Bierzecie takie kreatury różne, a prawdziwych specjalistów, fachowców wywalacie na bruk - mówił.
Share
Kukiz krytykuje MON
Kukiz krytykuje MONŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d1cdb5h

Chodzi m.in. o Jana Kudrelka, który ma pracować w centrali Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Resort zaprzecza tym doniesieniom.

Kukiz nie krył oburzenia tym faktem. - Bierzecie takie kreatury różne, a prawdziwych specjalistów, fachowców wywalacie na bruk - mówił w rozmowie z Moniką Olejnik.

- Zatrudnianie człowieka z przeszłością esbecką, ta słabość do byłych funkcjonariuszy to albo coś tutaj jest na rzeczy, albo taki jest bałagan w służbach, że oni nie wiedzą, kogo zatrudniają - stwierdził Kukiz.

d1cdb5h

W programie komentował także sposób obniżania wysokości emerytur funkcjonariuszom służb PRL. Kukiz krytykował fakt, że dotknie ona także zwykłych osób. - Dla mnie nie do pomyślenia jest, by pani z wydziału paszportowego została pozbawiona emerytury, a pan Grzegorz Piotrowski (zabójca księdza Jerzego Popiełuszki - red.) morderca, bandyta chodził sobie na wolności - zarzucił.

Kukiz ocenił, że ustawa dezubekizacyjna to "branie odpowiedzialności zbiorowej". - To mentalny bolszewizm - powiedział.

Zobacz też: Rząd zmniejszy emerytury funkcjonariuszom SB

Oberwało się Gowinowi

Paweł Kukiz w zdecydowanych słowach skrytykował także plany Jarosława Gowina, który zapowiedział plany utworzenia nowej partii.

d1cdb5h

- Jarosław Gowin to koniunkturalista. To człowiek, który pod hasłami wolnorynkowymi mówi, że będzie wzmacniał obóz władzy, a obóz władzy ma rys socjalistyczny. Ten, kto się da na to nabrać, jest frajer. Gowin będzie za każdym, kto daje mu jakąś pozycję i możliwość zatrudniania swoich w spółkach Skarbu Państwa - krykował wicepremiera.

Źródło: TVN24

d1cdb5h

Podziel się opinią

Share
d1cdb5h
d1cdb5h
Więcej tematów