Trwa ładowanie...
d38xlip

Byli dziennikarze "Trójki" zebrali blisko pół miliona złotych. Nowe radio internetowe coraz bliżej

W niecałe dwa tygodnie byłym dziennikarzom Programu III Polskiego Radia udało się zebrać ponad 475 tys. złotych. Projekt "Radio Nowy Świat" jest już coraz bliżej, do zespołu dołączają kolejne głośne nazwiska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Jethon - była dyrektor Programu III Polskiego Radia
Magda Jethon - była dyrektor Programu III Polskiego Radia (ONS, Fot: Daniel Wysocki)
d38xlip

Zbiórka internetowa rozpoczęła się 16 kwietnia w serwisie crowdfundingowym. Jak podkreślali pomysłodawcy ze stowarzyszenia "Ratujmy Trójkę", celem było zebranie kwoty 250 tys. złotych miesięcznie od słuchaczy na "pokrycie kosztów wynajęcia i adaptacji lokalu do studia nagraniowego, zakup sprzętu, który umożliwi realizację i emisję audycji oraz zapewni wynagrodzenia dla pracowników".

Efekt? Od kilku dni na koncie leży ponad 475 tys. zł, a kwota ciągle rośnie. W rekordowym tempie. W ciągu doby inicjatywę wsparło ponad 8 tys. patronów. Zadeklarowali miesięczną pomoc w wysokości 253 tys. zł.

Głównym trzonem redakcji będą byli dziennikarze "Trójki" - m.in. Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński, czy Jerzy Sosnowski. Do zespołu dołączy także Marek Napiórkowski - wybitny gitarzysta jazzowy i kompozytor. "Wielokrotnie podkreślał w swoich wywiadach, że w muzyce jazzowej szczególnie ceni sobie wolność. My dodamy, że tym tchnieniem wolności będzie dzielił się z Państwem na antenie Radia Nowy Świat. Kto wie, może znajdzie się miejsce na odrobinę improwizacji...?" - napisano na stronie grupy "Ratujmy Trójkę".

W rozmowie z "Teleshow" pomysłodawczyni nowej rozgłośni zapewniała, że będzie ona apolityczna. - Gwarantuję, że żaden polityk nie przekroczy progów naszej stacji. Nawet Kidawa-Błońska, nawet Duda, nawet Kosiniak-Kamysz, nawet Hołownia, nawet Biedroń itd. Zasada to zasada. O polityce będą mówili publicyści, ekonomiści, prawnicy. Eksperci o różnych poglądach – tak, politycy – nie - mówiła Magda Jethon.

d38xlip

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Radosław Fogiel: PiS nikogo do rozmów z opozycją nie upoważniało

d38xlip

Podziel się opinią

Share

d38xlip

d38xlip
Więcej tematów