Trwa ładowanie...
d3x7dxu
d3x7dxu

"Byli działacze SLD chcą przejść do Samoobrony"

Mateusz Piskorski w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że wielu byłych działaczy SLD chce przejść do Samoobrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3x7dxu

Rzecznik Samoobrony Mateusz Piskorski nie chciał wprost potwierdzić, że jego partia prowadzi rozmowy z Leszkiem Millerem. Przyznał, że niektórzy działacze SLD chcieliby wystartować z list Samoobrony. Podkreślił, że każda kandydatura będzie rozpatrywana indywidualnie.

Jego zdaniem koalicja Lewica i Demokraci ma niewiele wspólnego z lewicą. Skrót LiD rozwinął jako "Liberałowie i Demokraci". Poseł uważa, że w SLD było wielu porządnych ludzi, którzy nadal wierzą w lewicowe hasła. Tacy politycy - według Mateusza Piskorskiego - mogą liczyć na miejsca na listach Samoobrony.

Mateusz Piskorski sprostował wypowiedź Andrzeja Leppera na temat udziału polityków Samoobrony w audycjach Programu Pierwszego Polskiego Radia. Lepper powiedział, że politycy jego partii nie są zapraszani do "Sygnałów Dnia" od trzech tygodni. Rzecznik Samoobrony przyznał, że Program Pierwszy Polskiego Radia zachowuje proporcje i jego partia nie ma pretensji o ograniczanie dostępu polityków Samoobrony do anteny publicznego radia.

Polityk zastrzegł jednak, że "w niektórych mediach publicznych" - jak się wyraził - PiS jest promowany 24 godziny na dobę. Jego zdaniem jest to przejaw dyskryminacji Samoobrony, która - jak powiedział - wtargnęła na polityczne salony w sposób niekontrolowany. Mateusz Piskorski podkreślił, że w ostatnich miesiącach jego partia spokała się z atakami, niespotykanymi w państwie demokratycznym.

d3x7dxu

Podziel się opinią

Share

d3x7dxu

d3x7dxu
Więcej tematów