Trwa ładowanie...
d3djdxo

Byłe betanki wróciły pod klasztor

W czwartek wieczorem kilkunastoosobowa grupa eksmitowanych w środę byłych betanek przyjechała z powrotem do Kazimierza, próbując dostać się do klasztoru. Poinformował o tym arcybiskup Józef Życiński.

d3djdxo
d3djdxo

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9282632,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9282632,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Eksmisja betanek

d3djdxo

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9281213,kat,32834,galeriazdjecie.html )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/gid,9281213,kat,32834,galeriazdjecie.html )
Klasztor przed eksmisją

Wcześniej kobiety opuściły ośrodki, w których przygotowano dla nich schronienie. Budynku klasztornego pilnuje policja oraz kilku pracowników firmy ochroniarskiej. W środę wieczorem - po eksmisji byłych sióstr - swój dawny klasztor objęły z powrotem siostry ze Zgromadzenia Rodziny Betańskiej.

d3djdxo

W czwartek rano metropolita lubelski arcybiskup Józef Życiński zniósł interdykt, którym był objęty dom w Kazimierzu, co umożliwi sprawowanie w nim Eucharystii i pełnienie funkcji klasztoru.

Arcybiskup Życiński w czwartek utworzył w Lublinie specjalny ośrodek pomocy, którego celem jest udzielanie pomocy lekarskiej i psychologicznej kobietom, które zostały eksmitowane z Kazimierza. Żadna z byłych sióstr nie skorzystała na razie z pomocy ośrodka. Ponadto, te które zostały przewiezione do 3 domów rekolekcyjnych na terenie archidiecezji lubelskiej opuściły te miejsca i udały się w nieznanym kierunku.

Zdaniem metropolity lubelskiego, wieczorna próba dostania się byłych betanek do klasztoru, ma charakter akcji organizowanej przy zewnętrznej pomocy. Nie wiadomo na przykład skąd pochodzą i do kogo należą środki transportu, którymi poruszają się byłe siostry.

d3djdxo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3djdxo
Więcej tematów