Trwa ładowanie...

Buzek, Barroso i Reinfeldt "namówili się" na Klausa

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek rozmawiał w Warszawie z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso i premierem przewodniczącej obecnie UE Szwecji Fredrikiem Reinfeldtem o swym piątkowym spotkaniu z prezydentem Czech Vaclavem Klausem - podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na źródła zbliżone do szefa PE.

Buzek, Barroso i Reinfeldt "namówili się" na KlausaŹródło: PAP
dk7e8qy
dk7e8qy

Spotkanie polityków odbyło się w Pałacu Prezydenckim, po uroczystości podpisania przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego aktu ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Politycy rozmawiali o stosunku prezydenta Klausa do ratyfikacji Traktatu z Lizbony, warunków jakie postawił, by złożyć swój podpis pod dokumentem oraz o możliwych rozwiązaniach sytuacji. Czechy są ostatnim krajem, który nie ratyfikował jeszcze traktatu.

W piątek Klaus powiedział podczas spotkania z Buzkiem, że chce, by Czechy otrzymały te same ograniczenia w stosowaniu dołączonej do Traktatu z Lizbony Karty Praw Podstawowych co Wielka Brytania i Polska. Jak powiedział, to jest jego warunek podpisania ratyfikacji traktatu.

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że trzeba czekać na konkretne stanowisko i krok ze strony rządu Czech bo - jak wynika ze słów informatora Polskiej Agencji Prasowej - to Czesi muszą sami dojść do porozumienia, czy i w jaki sposób formalnie przedstawią warunki prezydenta Klausa. W zależności od tego - zaznaczył rozmówca agencji - Unia będzie mogła podjąć kolejne kroki.

dk7e8qy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dk7e8qy
Więcej tematów