Trwa ładowanie...
d3vsp2e

Burze i silny wiatr, ale już cieplej - sprawdź prognozę

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, krańce południowo-zachodnie oraz południowa i południowo-wschodnia część kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Burze i silny wiatr, ale już cieplej - sprawdź prognozę
(WP.PL, Fot: Internauta Krzysztof Retych)
d3vsp2e

Polska znajduje się pod wpływem niżów znad Skandynawii oraz środkowych Niemiec. Na południu kraju zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa nieco cieplejsza i wilgotna masa powietrza polarno-morskiego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie powoli spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane lub duże. Miejscami opady deszczu, w górach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na Śląsku do 10 mm, w Sudetach do 15 mm. Temperatura maksymalna od 13-16 st. na północy kraju do 17-20 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko nad samym morzem i w rejonie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże lub całkowite, jedynie początkowo na północnym wschodzie miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, w górach początkowo możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów na południu kraju do 15 mm, a na Śląsku do 20 mm. Temperatura minimalna od 5-8 st. na północy kraju do 11 st. w centrum i na południowym zachodzie oraz do 16 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, tylko na wybrzeżu i południowym zachodzie umiarkowany z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

d3vsp2e

Prognoza na poniedziałek

W poniedziałek zachmurzenie duże lub całkowite, na północnym zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, w województwach południowo-wschodnich możliwe burze. Na południu kraju miejscami może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 14-17 st. na północy kraju do 15-19 st. na południowym zachodzie, oraz do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, w rejonie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Prognoza dla Warszawy

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, zmienny. W poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

d3vsp2e

Podziel się opinią

Share
d3vsp2e
d3vsp2e