Trwa ładowanie...
Bury nie trafi do aresztu. "Udowodnię swoją niewinność"

Bury nie trafi do aresztu. "Udowodnię swoją niewinność"

Były poseł PSL Jan Bury, któremu prokuratura zarzuca korupcję, nie trafi do aresztu - zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Nie uwzględnił zażalenia prokuratury na wcześniejszą decyzję sądu rejonowego w tej sprawie. - Udowodnię swoją niewinność - oświadczył Bury, wychodząc z sądu.

Share
d4iytff

Prokuratura chce zatrzymać Burego w areszcie. "Śledczy obawiają się matactwa" Śledczy stali na stanowisku, że tylko aresztowanie polityka może zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

Bury został zatrzymany 18 listopada przez CBA. Kolejnego dnia Prokuratura Apelacyjna w Katowicach przedstawiła mu sześć zarzutów, dotyczących m.in. przyjmowania wysokich łapówek za wpływanie na działanie różnych instytucji państwowych. Chodzi o ponad 900 tys. zł. Może za to grozić kara do 12 lat więzienia.

Kierując do sądu wniosek o aresztowanie polityka, prokuratura uzasadniała go "udokumentowaną" obawą matactwa i grożącą Buremu surową karą. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód, do którego trafił prokuratorski wniosek, nie tylko nie zgodził się na aresztowanie podejrzanego, ale też nie zastosował wobec niego innych środków zapobiegawczych.

W poniedziałek Bury usłyszał w katowickiej prokuraturze trzy kolejne zarzuty, dotyczące niezgodnego z prawem wpływania na obsadę stanowisk w Najwyższej Izbie Kontroli. W tym przypadku śledczy nie sięgali po żadne środki zapobiegawcze. Bury nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu przestępstw.

d4iytff

Podziel się opinią

Share
d4iytff
d4iytff
Więcej tematów