Trwa ładowanie...

Burmistrz Sławkowa, który jechał po pijanemu, usłyszał zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Górniczej postawiła zarzuty prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz znieważania funkcjonariuszy publicznych burmistrzowi Sławkowa Bronisławowi G. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Share
Burmistrz Sławkowa, który jechał po pijanemu, usłyszał zarzuty
Źródło: WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski
d6xbfog

Zarzuty postawione burmistrzowi Sławkowa dotyczą dwóch sytuacji – pierwsza to ta z listopada ubiegłego roku, kiedy pod wpływem alkoholu wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie kierował groźby karalne pod adresem obecnej na miejscu zdarzenia kobiety. Za to Bronisław G. został oskarżony, a sprawa toczy się przed sądem.

Druga sytuacja miała miejsce parę tygodni temu. Burmistrz został zatrzymany do rutynowej kontroli, gdy wracał z Dni Sławkowa. W drodze na komisariat wyzywał funkcjonariuszy policji. Prokuratura nie była w stanie przesłuchać polityka w ciągu kilku tygodni, ponieważ przez ręce swojego pełnomocnika przekazał zaświadczenie o chorobie.

Bronisławowi G. zostało odebrane prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i obrażanie policji grozi mu do 2 lat więzienia.

Burmistrz już wcześniej miał podobne problemy z prawem – w 2006 roku został skazany prawomocnym wyrokiem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Wszystko wypłynęło na wierzch, gdy piastował stanowisko powiatowego radnego, przez co stracił wtedy mandat.

d6xbfog

Podziel się opinią

Share
d6xbfog
d6xbfog
Więcej tematów