Trwa ładowanie...

Burmistrz skrytykował minister edukacji. Będzie miał kontrolę

Burmistrz gminy Błaszki, który postawił się minister edukacji, będzie miał niezaplanowaną kontrolę w gminie. Regionalna Izba Rozrachunkowa sprawdzi finanse i przetargi w urzędzie.

Share
Burmistrz skrytykował minister edukacji. Będzie miał kontrolę
Źródło: Materiały prasowe, fot: www.blaszki.pl
d4htook

Jak przypomina Radio ZET, burmistrz gminy Błaszki Karol Rajewski skrytykował Annę Zalewską podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Serocku. Twierdził, że konsultacje w sprawie likwidacji gimnazjów są pozorowane. Teraz opublikował w serwisie Facebook pismo prezesa Regionalnej Izby Rozrachunkowej z informacją o zarządzonej kontroli.

Burmistrz Rajewski zapewnia w rozmowie z Radiem ZET, że nie boi się prześwietlania dokumentów gminy. - To żałosne, że nagle sobie przypomnieli o mojej gminie i w pośpiechu przysłali informację o kontroli faksem - komentuje. Dodaje, że nie żałuje tego, co powiedział minister Zalewskiej, bo jego zdaniem, reforma MEN dla gminy Błaszki oznacza katastrofę.

Burmistrz Rajewski w ubiegłym roku został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak opisał swoje wątpliwości dotyczące reformy w pismach do premier Beaty Szydło, minister Zalewskiej oraz parlamentarzystów.

d4htook

Podziel się opinią

Share
d4htook
d4htook
Więcej tematów