Trwa ładowanie...

Burmistrz Niepołomic wraca do pracy. Sąd uchylił zawieszenie w czynnościach służbowych.

Burmistrz Niepołomic Roman Ptak wrócił do urzędu miasta po 299 dniach. 29 września br. Sąd Rejonowy w Katowicach, uchylił środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia burmistrza i jego zastępcy w czynnościach służbowych.

Share
Burmistrz Niepołomic wraca do pracy
Burmistrz Niepołomic wraca do pracy
d16ps65

W środę rano pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice serdecznie powitali przed budynkiem urzędu wracających do pracy włodarzy. Burmistrz i jego zastępca powrócili na swoje stanowiska, ponieważ sąd uznał, że na tym etapie śledztwa nie ma potrzeby stosowania środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, jednak ich sprawa toczy się nadal.

Roman Ptak oraz jego zastępca Adam Twardowski zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego 3 grudnia 2019 roku. Po przeszukaniu ich miejsc pracy, obaj mężczyźni zostali przewiezieni do prokuratury. Śledztwo, które się w ich sprawie toczy, dotyczy nieprawidłowości związanych z realizacją inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach.Burmistrz Niepołomic i jego zastępca usłyszeli m.in. zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w związku z wyłonieniem autora koncepcji budowy szkoły.

Źródło: wieliczkacity.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16ps65

Podziel się opinią

Share
d16ps65
d16ps65
Więcej tematów