Trwa ładowanie...
ds2op01

Bułgaria: chcesz mieć broń, nie ma sprawy

Bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych zrezygnowało z ogłoszonego niedawno zamiaru zakazania obywatelom posiadania więcej niż jednej sztuki broni palnej. Plany resortu przewidywały wykupienie nadwyżek broni posiadanych przez osoby prywatne.

ds2op01
ds2op01

Minister spraw wewnętrznych Georgi Petkanow poinformował, że z planów takich zrezygnował po tym, jak otrzymał informację na temat ilości broni znajdujących się legalnie w rękach obywateli. Są one na tyle duże, iż resortowi po prostu nie starczyłoby pieniędzy na ich wykupienie.

Tak więc przygotowywany przez resort spraw wewnętrznych projekt ustawy regulującej tę sferę pozwala osobom prywatnym na posiadanie nieograniczonych ilości broni, lecz do samoobrony będzie można nosić tylko jedną sztukę. Pozostałe pistolety i broń myśliwska muszą być zamknięte na klucz w kasie pancernej lub sejfie.

Przewiduje się również przerejestrowanie posiadanej broni palnej. Obecnie w Bułgarii prawo posiadania pistoletu może uzyskać praktycznie każda osoba dorosła, która nie popełniła przestępstw kryminalnych i przejdzie przez odpowiedni test psychiczny. (and)

ds2op01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ds2op01
Więcej tematów