Trwa ładowanie...
dtwhqls

Bułgaria: chcesz mieć broń, nie ma sprawy

Bułgarskie ministerstwo spraw wewnętrznych zrezygnowało z ogłoszonego niedawno zamiaru zakazania obywatelom posiadania więcej niż jednej sztuki broni palnej. Plany resortu przewidywały wykupienie nadwyżek broni posiadanych przez osoby prywatne.

Share
dtwhqls

Minister spraw wewnętrznych Georgi Petkanow poinformował, że z planów takich zrezygnował po tym, jak otrzymał informację na temat ilości broni znajdujących się legalnie w rękach obywateli. Są one na tyle duże, iż resortowi po prostu nie starczyłoby pieniędzy na ich wykupienie.

Tak więc przygotowywany przez resort spraw wewnętrznych projekt ustawy regulującej tę sferę pozwala osobom prywatnym na posiadanie nieograniczonych ilości broni, lecz do samoobrony będzie można nosić tylko jedną sztukę. Pozostałe pistolety i broń myśliwska muszą być zamknięte na klucz w kasie pancernej lub sejfie.

Przewiduje się również przerejestrowanie posiadanej broni palnej. Obecnie w Bułgarii prawo posiadania pistoletu może uzyskać praktycznie każda osoba dorosła, która nie popełniła przestępstw kryminalnych i przejdzie przez odpowiedni test psychiczny. (and)

dtwhqls

Podziel się opinią

Share
dtwhqls
dtwhqls
Więcej tematów