Trwa ładowanie...
dzg94pd

"Bufetowa już leży i kwiczy". Młodzież obraża opozycję na koncercie Pietrzaka

W piątek w Parku Praskim odbył się Jubileusz 50-lecia Kabaretu Pod Egidą. Koncert skupiony wokół twórczości Jana Pietrzaka stał się okazją do dokopania opozycji. W tym celu wykorzystano nawet młodzież.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Bufetowa już leży i kwiczy". Młodzież obraża opozycję na koncercie Pietrzaka
(Facebook, Agencja Gazeta)
dzg94pd

Fragment z koncertu pojawił się na fanpage'u Racjonalna Polska. Na nagraniu z transmitowanego w TVP koncertu widać dzieci i młodzież wykonującą utwór "Jeszcze żyjemy". Tekst piosenki zmieniono, pojawiają się w nim czołowe postaci opozycji. "Żeby dzieci angażować do politycznej mowy nienawiści w publicznej TV, to trzeba już szorować brzuchem po moralnym dnie" - podsumował nagranie moderator fanpage'a.

O fali hejtu, która wylała się ze sceny podczas koncertu pisaliśmy już wcześniej. Jednak szczególne emocje wywołało zaangażowanie młodzieży do takiego przedsięwzięcia. W nowej wersji utworu dzieci śpiewają:

dzg94pd

"Jeszcze żyjemy, jeszcze kręci się świat
W telewizorach wciąż was tu przybywa
W górę puchary, będzie z czego się śmiać
Cóż weselszego niż Petru w pokrzywach?
Jeszcze żyjemy, jeszcze kręci się świat
Kopacz zakopie, Schetyna zaryczy
Mucha zaśpiewa o puczu, co padł
A Bufetowa już leży i kwiczy". [Bufetowa to obraźliwe określenie Hanny Gronkiewicz-Waltz - przyp. red.]

Komentarze pod postem nie zostawiają suchej nitki na autorach przedsięwzięcia. "Bezguście, grafomania i na dodatek kiepsko ze śpiewem", "dno, totalne dno" - to tylko niektóre, łagodniejsze opinie. Wielu komentujących wypomina także Pietrzakowi, dziś przez obóz rządzący kreowanemu na czołowego barda opozycji w PRL, niewygodną przeszłość: "Pan Janek miał długą karierę i różne rzeczy wyśpiewywał, począwszy od czasów ZMP [Związek Młodzieży Polskiej, czyli komunistyczna organizacja młodzieżowa w PRL - przyp. red.]".

dzg94pd

Podziel się opinią

Share
dzg94pd
dzg94pd
Więcej tematów