Trwa ładowanie...
dwih7kp

Brytyjski ambasador rezygnuje ze stanowiska.

Dziennik "Financial Times": Ivan Rogers, brytyjski ambasador przy UE, zrezygnował ze stanowiska. Informację potwierdza kancelaria premier Theresy May.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjski ambasador rezygnuje ze stanowiska.
(PAP)
dwih7kp

Rezygnacja Rogersa ma miejsce na niecałe trzy miesiące przed formalnym rozpoczęciem Brexitu. Procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapowiedziana została na koniec marca 2017r., a pierwotnie kadencja miała dobiec końca we wrześniu. jednego z najbardziej doświadczonych brytyjskich dyplomatów zajmujących się polityką europejską,

Jak pisze "FT", Rogers - od momentu nominacji jesienią 2013r. - był prawą ręką byłego premiera Davida Camerona w procesie renegocjacji członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. A na przestrzeni ostatnich miesięcy, w takcie przygotowań Brexitu, doradzał także rządowi premier May.

Dziennik donosi, że ostatnie relacje na linii Rogers - May uległy wyraźnemu pogorszeniu, czego wyrazem był wyciek wewnętrznego raportu Rogersa, w którym to sugeruje, że dalsze negocjacje handlowe między Wielką Brytanią, a krajami Unii mogą potrwać nawet do trzech lat. Wspomniany raport stał się powodem ataków ze strony eurosceptycznych polityków i mediów w tym :Daily Mail".

Ivan Rogers to jeden z najbardziej doświadczonych, brytyjskich dyplomatów. Przed objęciem stanowiska w Brukseli pełnił wysokie funkcje państwowe i cywilne m.in. prywatnego sekretarza byłego ministra finansów Kennetha Clarka i byłego premiera Tony'ego Blaira.

dwih7kp

Podziel się opinią

Share
dwih7kp
dwih7kp
Więcej tematów