Trwa ładowanie...

Brytyjski ambasador rezygnuje ze stanowiska.

Dziennik "Financial Times": Ivan Rogers, brytyjski ambasador przy UE, zrezygnował ze stanowiska. Informację potwierdza kancelaria premier Theresy May.

Brytyjski ambasador rezygnuje ze stanowiska.Źródło: PAP
d446ep5
d446ep5

Rezygnacja Rogersa ma miejsce na niecałe trzy miesiące przed formalnym rozpoczęciem Brexitu. Procedura wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zapowiedziana została na koniec marca 2017r., a pierwotnie kadencja miała dobiec końca we wrześniu. jednego z najbardziej doświadczonych brytyjskich dyplomatów zajmujących się polityką europejską,

Jak pisze "FT", Rogers - od momentu nominacji jesienią 2013r. - był prawą ręką byłego premiera Davida Camerona w procesie renegocjacji członkostwa Wielkiej Brytanii w UE. A na przestrzeni ostatnich miesięcy, w takcie przygotowań Brexitu, doradzał także rządowi premier May.

Dziennik donosi, że ostatnie relacje na linii Rogers - May uległy wyraźnemu pogorszeniu, czego wyrazem był wyciek wewnętrznego raportu Rogersa, w którym to sugeruje, że dalsze negocjacje handlowe między Wielką Brytanią, a krajami Unii mogą potrwać nawet do trzech lat. Wspomniany raport stał się powodem ataków ze strony eurosceptycznych polityków i mediów w tym :Daily Mail".

Ivan Rogers to jeden z najbardziej doświadczonych, brytyjskich dyplomatów. Przed objęciem stanowiska w Brukseli pełnił wysokie funkcje państwowe i cywilne m.in. prywatnego sekretarza byłego ministra finansów Kennetha Clarka i byłego premiera Tony'ego Blaira.

d446ep5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d446ep5
Więcej tematów