Trwa ładowanie...
d25r1ti
07-03-2006 13:15

Brytyjka przegrała sprawę o zamrożone embriony

Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił skargę 34-letniej Brytyjki Natallie Evans przeciwko władzom brytyjskim, które orzekły wcześniej, że kobieta nie może użyć sześciu zamrożonych embrionów.

d25r1ti
d25r1ti

Evans walczy od pięciu lat o prawo do wydania jej zamrożonych embrionów, czemu sprzeciwia się jej były narzeczony.

Sędziowie strasburskiego trybunału orzekli, że w sprawie o embriony nie został naruszony żaden z artykułów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, na które powoływała się skarżąca.

Natallie Evans wykorzystała już wszystkie możliwe kroki przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości. Prawo brytyjskie przewiduje, że wydanie embrionów wymaga zgodnego wniosku obojga rodziców.

Embriony powstały w 2001 r. wskutek zapłodnienia in vitro, kiedy pani Evans dowiedziała się, że cierpi na raka jajników. Jej ówczesny narzeczony Howard Johnston wyraził zgodę na zabieg, w wyniku którego powstało sześć embrionów, które zostały zamrożone. Kiedy para zerwała ze sobą, Johnston nie zgodził się na wykorzystanie embrionów.

d25r1ti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25r1ti
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj