Trwa ładowanie...
d3aomop

Brytyjczycy wykonywali pracę Polaków. Byli przerażeni - "za zimno i zbyt mokro"

Na farmie w Wielkiej Brytanii przeprowadzono eksperyment - grupa młodych ludzi przez jeden dzień wykonywała obowiązki, którymi na co dzień zajmują się pracownicy z Europy Wschodniej. Szybko okazało się, że Brytyjczycy pracują 10 razy wolniej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Praca przy zbiorach jest zbyt ciężka dla wielu Brytyjczyków
Praca przy zbiorach jest zbyt ciężka dla wielu Brytyjczyków (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz,Nicholas Buer)
d3aomop

Pięć osób miało za zadanie zebrać 10 tysięcy główek kapusty. Przed wyjściem na farmę dostali odzież ochronną, a w pracy pomagała im odpowiednia maszyna. Już po czterech godzinach właściciel zauważył, że pracują zdecydowanie gorzej niż większość jego pracowników.

Gospodarstwo zatrudnia ok. 500 imigrantów - Bułgarów, Rumunów, Polaków i Litwinów. Praca jest na akord i można zarobić nawet 800 funtów tygodniowo (ponad 3,7 tys. zł).

Zmęczona grupka Brytyjczyków zgodnie przyznała, że nie mogłaby wykonywać takiej pracy codziennie. Warunki pracy były dla nich nie do zaakceptowania - było im za zimno i zbyt mokro. Ponadto panie narzekały, że nie mogły nosić makijażu. Po decyzji o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej coraz trudniej jest o znalezienie pracowników z Europy Zachodniej. To spory problem dla właścicieli farm w Anglii, którzy zgodnie przyznają, że ich rodacy nie chcą wykonywać ciężkiej pracy.

źródło: bbc.com

d3aomop

Podziel się opinią

Share
d3aomop
d3aomop
Więcej tematów