Trwa ładowanie...
d2dekq2

Brytyjczycy przechwycili 2 rosyjskie bombowce strategiczne

• Brytyjskie myśliwce Typhonn przechwyciły w czwartek dwa rosyjskie bombowce "Blackjack" • Według komunikatu ministerstwa obrony zostały one zauważone na radarach w brytyjskim "obszarze zainreresowania" • Rosyjskie bombowce zostały przechwycone przez maszyny z bazy RAF w Lossiemouth
Share
Brytyjczycy przechwycili 2 rosyjskie bombowce strategiczne
Źródło: mil.ru
d2dekq2

Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło wcześniejszą informacje BBC o przechwyceniu przez samoloty RAF dwóch ponaddźwiękowych rosyjskich bombowców.

Zgodnie z komunikatem resortu obrony rosyjskie maszyny dostrzeżono na radarach, gdy znalazły się w brytyjskim "obszarze zainteresowania". Poderwano wówczas myśliwce z bazy RAF w Lossiemouth w Szkocji.

Brytyjskie myśliwce przechwyciły dwa rosyjskie bombowce i towarzyszyły im aż do czasu, gdy te opuściły przestrzeń powietrzną, znajdującą się w "obszarze zainteresowania".

d2dekq2

Myśliwcom RAF towarzyszyła latająca cysterna QRA Voyager z bazy w Brize Norton.

Przechwycone przez Brytyjczyków bombowce to Tu-190, turboodrzutowe ponaddźwiękowe bombowce strategiczne o zmiennej geometrii skrzydeł, w kodzie NATO oznaczany jako "Blackjack". Używane są od 1987 roku. Są w stanie latać z prędkością Mach 2,05 i mogą przenosić 12 rakiet krótkiego zasięgu.

Tu-190, obok Tu-95, stanowi podstawowe uzbrojenie rosyjskiego lotnictwa strategicznego.

d2dekq2

Podziel się opinią

Share
d2dekq2
d2dekq2
Więcej tematów