Trwa ładowanie...
d36mu2l
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Brutalnie pobity proboszcz z Barwic w stanie krytycznym

Bestialsko pobity ks. Krzysztof Ziemnicki, proboszcz z Barwic, walczy o życie w koszalińskim szpitalu. Biskup Edward Dajczak prosi o modlitwę - pisze "Nasz Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d36mu2l

Stan ks. Ziemnickiego jest krytyczny, jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej; zrobiono wszystko, co z punktu widzenia medycyny można było zrobić - mówi ks. dr Wojciech Parfianowicz, rzecznik diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Pozostaje modlitwa, o którą apeluje również bp Edward Dajczak - podkreśla rzecznik.

Parafianie modlą się o powrót do zdrowia swojego proboszcza, który 3 listopada padł ofiarą brutalnego napadu. W nocy z poniedziałku na wtorek duchowny był operowany w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.

d36mu2l

Policja prowadzi czynności, które mają wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Dla dobra śledztwa nie ujawniane są żadne szczegóły postępowania.

Jak donosi "NDz", według przypuszczeń ks. Ziemnicki zastał włamywaczy po powrocie z wieczornej mszy św.; wiadomo, że z plebanii zginęły pieniądze.

d36mu2l

Podziel się opinią

Share

d36mu2l

d36mu2l
Więcej tematów