Trwa ładowanie...
d3gc9pz

Brutalne zabójstwo na Śląsku. Wyrzucili zwłoki do stawu

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zabili swojego kolegę, a potem wrzucili jego zwłoki do stawu. Obaj podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Każdemu z nich grozi dożywotnie więzienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brutalne zabójstwo na Śląsku. Wyrzucili zwłoki do stawu
(www.slaska.policja.gov.pl)
d3gc9pz

- Do zbrodni doszło 25 marca. Ze stawu Grunfeld w rejonie ulicy Krzemiennej wyłowiono zwłoki nieznanego mężczyzny. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były liczne obrażenia wewnętrzne, spowodowane pobiciem. Po kilku dniach policjanci ustalili jego personalia. Okazało się, że to 51-letni mieszkaniec Katowic, w przeszłości karany za różne przestępstwa i związany ze środowiskiem bezdomnych - informuje WP.PL podinsp. Andrzej Gąska rzecznik prasowy śląskiej policji.

Jak dodał policjant, trop zaprowadził śledczych do pobliskich ogródków działkowych, gdzie często mężczyzna był widziany. Ponad 30 funkcjonariuszy z katowickiego oddziału prewencji sprawdziło każdą altanę. W jednej z nich znaleziono ubranie i dokumenty 51-latka. Odkryto też ślady świadczące, że właśnie tam doszło do zbrodni. - Cenne informacje, które przyczyniły się do zatrzymania podejrzanych, przekazał śledczym dzielnicowy z IV komisariatu - relacjonuje podinsp. Gąska.

Stróże prawa zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj koledzy zabitego w wieku 32 i 35 lat. W trakcie przesłuchania obaj przyznali się do zabicia kolegi. Wyjaśnili, że 25 kwietnia pili razem alkohol. Drobna sprzeczka wywołała w nich agresję. Mężczyźni brutalnie zaatakowali 51-latka. Bili go po głowie, klatce piersiowej i dusili, a gdy upadł na podłogę, zostawili bez pomocy i dalej pili alkohol.

d3gc9pz

Gdy zorientowali się, że ich kompan nie żyje, postanowili pozbyć się ciała. Ukradli plastikowy pojemnik na śmieci. Włożyli do niego zwłoki i wrzucili do stawu. Kilka razy przychodzili i sprawdzali, czy kosz utonął. Gdy mieli już pewność, poszli dalej pić.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut zabójstwa. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Każdemu z nich grozi dożywotnie więzienie - dodał rzecznik śląskiej policji.

d3gc9pz

Podziel się opinią

Share

d3gc9pz

d3gc9pz
Więcej tematów