Trwa ładowanie...

Brutalne morderstwo brytyjskich turystów w Tajlandii. Policja: podejrzani przyznali się do winy

Dwóch Birmańczyków przyznało się do zabójstwa pary brytyjskich turystów. Jak podała tajlandzka policja, ślady DNA pobrane od podejrzanych o zamordowanie 24-letniego Davida Millera i 23-letniej Hannah Witheridge pasują do tych zostawionych w miejscu przestępstwa. Birmańczycy przyznali się również do gwałtu na Brytyjce.

Share
Brutalne morderstwo brytyjskich turystów w Tajlandii. Policja: podejrzani przyznali się do winy
Źródło: PAP/EPA, fot: British Foreign and Commonwealth Office
d2ujzqw

Trzeci Birmańczyk, który również mógł być zamieszany w morderstwo, zeznał, że opuścił miejsce zbrodni nim do niej doszło.

W zeszłym miesiącu na plaży na tajlandzkiej wyspie Ko Tao znaleziono nagie ciała brutalnie zamordowanych Brytyjczyków. Nieopodal miejsca, w którym leżały zwłoki kobiety i mężczyzny, znaleziono zakrwawioną motykę. To właśnie tym narzędziem oraz drewnianym kijem zostali zamordowanie brytyjscy studenci - podał agencji AFP przedstawiciel tajlandzkiej policji, którego cytują brytyjskie media.

Od pewnego czasu władze w Bangkoku oskarżają imigrantów z Birmy i Kambodży o popełnianie przestępstw w Tajlandii. Ludzie ci stanowią dużą grupę słabo opłacanych pracowników o niskim statusie społecznym.

Źródła: IAR, "The Guardian".

d2ujzqw

Podziel się opinią

Share
d2ujzqw
d2ujzqw
Więcej tematów