Trwa ładowanie...
ycipk-2ydk54

Bruksela. Radosław Sikorski przewodniczącym delegacji europarlamentu

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski został wybrany w środę szefem delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA. Europoseł Platformy Obywatelskiej nie krył zadowolenia. - Dziękuję za zaufanie. Obiecuję wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie - skomentował na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bruksela. Radosław Sikorski został wybrany na przewodniczącego delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA
Bruksela. Radosław Sikorski został wybrany na przewodniczącego delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA (Twitter, Fot: twitter.com/AndrzejHalicki)
ycipk-2ydk54

Podczas środowego posiedzenia w Brukseli Sikorski został wybrany przez aklamację. "Jako przewodniczący będę starał się wykorzystać doświadczenie zdobyte m.in. jako szef polskiej dyplomacji" - mówił tuż po wyborze.

Nowy przewodniczący delegacji dodał w swoim wystąpieniu, że USA są kluczowym partnerem Unii Europejskiej. "Wiem, że relacje transatlantyckie mogą być lepsze. Obecnie największym wyzwaniem jest uniknięcie wojny handlowej z naszym amerykańskim partnerem, której konsekwencje mogą uderzyć w miliony obywateli po obydwu stronach Atlantyku, w tym w miliony Polaków" - mówił Sikorski.

ycipk-2ydk54

"Dyplomacja parlamentarna różni się od tej rządowej, ale jest tym potrzebniejsza, gdy rządowa kuleje. Podczas mojej kadencji na tym stanowisku zamierzam nawiązać również relację z naszą Polonią w USA, by przybliżyć im Unię Europejską" - dodał były minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy: w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego wielu polskich deputowanych zostało wybranych na przewodniczących zagranicznych delegacji. I tak: Magdalena Adamowicz (PO) będzie odpowiedzialna za kontakty Brukseli z RPA. Witold Waszczykowski (PiS) będzie rozmawiał z delegacją Białoruską. Ryszard Czarnecki (PiS) będzie odpowiedzialny za kontakty PE z Rosją.

ycipk-2ydk54

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ydk54

ycipk-2ydk54
ycipk-2ydk54