Trwa ładowanie...

Bruksela. Radosław Sikorski przewodniczącym delegacji europarlamentu

Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski został wybrany w środę szefem delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA. Europoseł Platformy Obywatelskiej nie krył zadowolenia. - Dziękuję za zaufanie. Obiecuję wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie - skomentował na Twitterze.

Share
Bruksela. Radosław Sikorski przewodniczącym delegacji europarlamentu
Źródło: Twitter, Fot: twitter.com/AndrzejHalicki
d1z9mjt

Podczas środowego posiedzenia w Brukseli Sikorski został wybrany przez aklamację. "Jako przewodniczący będę starał się wykorzystać doświadczenie zdobyte m.in. jako szef polskiej dyplomacji" - mówił tuż po wyborze.

Nowy przewodniczący delegacji dodał w swoim wystąpieniu, że USA są kluczowym partnerem Unii Europejskiej. "Wiem, że relacje transatlantyckie mogą być lepsze. Obecnie największym wyzwaniem jest uniknięcie wojny handlowej z naszym amerykańskim partnerem, której konsekwencje mogą uderzyć w miliony obywateli po obydwu stronach Atlantyku, w tym w miliony Polaków" - mówił Sikorski.

"Dyplomacja parlamentarna różni się od tej rządowej, ale jest tym potrzebniejsza, gdy rządowa kuleje. Podczas mojej kadencji na tym stanowisku zamierzam nawiązać również relację z naszą Polonią w USA, by przybliżyć im Unię Europejską" - dodał były minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy: w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego wielu polskich deputowanych zostało wybranych na przewodniczących zagranicznych delegacji. I tak: Magdalena Adamowicz (PO) będzie odpowiedzialna za kontakty Brukseli z RPA. Witold Waszczykowski (PiS) będzie rozmawiał z delegacją Białoruską. Ryszard Czarnecki (PiS) będzie odpowiedzialny za kontakty PE z Rosją.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czarzasty o kontrowersyjnych słowach Wałęsy: marna wypowiedź

d1z9mjt

Podziel się opinią

Share
d1z9mjt
d1z9mjt
Więcej tematów