Brudziński: Niech Nergal do tego penisa przyklei gwiazdę Dawida jak taki kozak

Wpis lidera zespołu Behemot wywołał prawdziwą burzę. Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury na Adama Nergala Darskiego. Sprawę w ostrych słowach skomentował też minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MSWiA Joachim Brudziński ostro o Nergalu
Szef MSWiA Joachim Brudziński ostro o Nergalu (WP.PL, Fot: WP)
WP

Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań Adam Nergal Darski opublikował na swoim profilu na Facebooku życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dołączył do nich wideo, na którym śpiewa dziecięcą piosenkę "Marcowy kwiatek". W takt muzyki Nergal porusza trzymaną w dłoni figurką czarnego penisa z przymocowanym do niego wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

W ciągu niespełna doby post Nergala obejrzało ponad 360 tysięcy internautow. Wielu z nich uznało go za obrzydliwy. Część uznała, że obraża ich uczucia relogijne. W piątek rano wpis zniknął z profilu Nergala na Facebooku.

WP

W sprawie głos zabrał także szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Jeden z użytkowników Twittera zaczepił go i zapytał, czy "Międzyresortowa Komisja Do Ścigania Faszyzmu, Ksenofobi, Homofobii, Zachowań Rasistowskich i Wykluczeń Mniejszości namierzyła może Nergala?".

Brudziński odpisał mu, że "zachowanie Nergala jest takie, jakie całe te nasze żałosne lewackie 'elyty'". "Pluć na chrześcijańskie symbole mogą bezkarnie, bo sądy i ks. Boniecki z bp. Pieronkiem zawsze wezmą ich w obronę. Do czasu!" - napisał minister. Zaproponował też Nergalowi, skoro "jest taki kozak", by przykleił do figurki penisa "gwiadę Dawida albo wizerunek Mahometa".

WP

Gdy inny internauta zaproponował powołanie komisji "do ścigania postaw antychrześcijańskich", analogicznej do powstałej niedawno międzyresortowej komisji ds. ściagnia m.in. faszystów i rasistów, odparł, że "owocem prac zespołu ma być wypracowanie propozycji takich zmian w obowiązującym prawie, aby państwo nie było bezradne w walce zachowaniami inspirowanymi nienawiścią".

WP

"A tak odczytuję postawę przyjaciela ks. Bonieckiego, jako postawę nienawiści do chrześcijan" - dodał Brudziński.

Rzeźba znów trafi do prokuratury?

Przedmiot, którym wymachiwał na swoim nagraniu Nergal do złudzenia przypomina figurkę, o której głośno było juz w grudniu 2016 roku. Lider zespołu Behemot zamieścil dzień przed Wigilią na Instagramie zdjęcie dwóch figurek składających się drewnianych penisów i przytwierdzonych do nich wizerunków ukrzyżowanego Jezusa Chrystysa. Doniesienie do prokuratury złożył wówczas katolicki działacz Ryszard Nowak.

Okazało się, że obie figurki to dzieła sztuki - rzeźby autorstwa szwajcarskiego muzyka i artysty Thomasa Gabriela Fishera, znanego jako Tom G. Warrior. Można je bez problemu kupić w sieci.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP