Trwa ładowanie...
d8il83l
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Bronisław Komorowski: siedziałem 13 XII, by dziś każdy mógł demonstrować

- Walczyliśmy o demokrację i z tego powodu m.in. 13 grudnia zostałem internowany, by doczekać RP, w której demokracja jest demokracją dla wszystkich - mówi "Gazecie Wyborczej" prezydent Bronisław Komorowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d8il83l

- Też dla tych, którzy inaczej chcą obchodzić 33. rocznicę stanu wojennego - dodaje, nawiązując do organizowanego w sobotę marszu PiS.

- Dla mnie jest to jednak kwestia wrażliwości i smaku. Warto zatem obserwować i analizować, kto jakie rocznice czyni swoimi sztandarami i czy chce, aby one dzieliły, czy aby łączyły Polaków - mówi Komorowski.

Prezydent apeluje, by 13 grudnia o 19.30 zapalić świece w oknach domów na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i wsparcia dla walczących dziś o wolność.

d8il83l

Marsz PiS jest organizowany po raz czwarty. Uczestnicy przejdą z Placu Trzech Krzyży pod Belweder. Wyruszą spod pomnika Wincentego Witosa, gdzie prezes Jarosław Kaczyński wygłosi przemówienie, a po drodze złożą kwiaty pod monumentami: Ronalda Reagana, Stefana Grota-Roweckiego, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Józefa Piłsudskiego pod Belwederem. W tym ostatnim miejscu o 15:00, zaplanowano drugie wystąpienie prezesa PiS.

Organizatorzy zapewniają, że marsz ma charakter pokojowy i obywatelski.

d8il83l

Podziel się opinią

Share

d8il83l

d8il83l
Więcej tematów