Trwa ładowanie...

Bronisław Komorowski: podpisałem decyzję o uczestnictwie Polski w Baltic Air Policing

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował, że podpisał decyzję o uczestnictwie polskich sił powietrznych w realizacji zadań związanych z misją NATO - Baltic Air Policing. Chodzi o nadzór nad przestrzenią powietrzną Estonii, Litwy i Łotwy.

Share
Bronisław Komorowski: podpisałem decyzję o uczestnictwie Polski w Baltic Air Policing
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1z9mjt

Komorowski poinformował o tym podczas wspólnej konferencji z prezydentami Łotwy i Estonii: Andrisem Berzinsem i Toomasem Ilvesem. Prezydenci spotkali się w związku z majowym szczytem NATO.

Odnosząc się do udziału Polski w misji Baltic Air Policing, Komorowski powiedział: "polscy lotnicy będą w dalszym ciągu chronili niebo nad krajami bałtyckimi". Ocenił, że jest to nasz wkład w bezpieczeństwo tego regionu.

d1z9mjt

Jak mówił Komorowski, prezydenci rozmawiali też o kontynuowaniu i "wykonaniu w pełni przyjętej przez NATO strategii zakończenia misji wojskowej w Afganistanie do końca roku 2014", oraz o kwestii "kontynuowania pomocy w innych formach dla państwa afgańskiego po przejęciu przez Afgańczyków odpowiedzialności za własny kraj".

Polski prezydent powiedział też o potrzebie utrzymania "szczególnej rangi, znaczenia art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego, który powinien być w dalszym ciągu fundamentem funkcjonowania Sojuszu". Artykuł ten mówi o solidarnej reakcji sojuszników na wszelkiego rodzaju zagrożenia.

d1z9mjt

Podziel się opinią

Share
d1z9mjt
d1z9mjt
Więcej tematów